مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم آباد گفت: حلقه های صالحین ظرفیت اسلامی کردن دانشگاه‌ها را دارند.

به گزارش لرستان خبر، عارف ولدی امروز در جلسه ای که با موضوع اسلامی کردن دانشگاهها در بسیج دانشجویی لرستان برگزار شد، گفت: حلقه های صالحین ظرفیت اسلامی کردن دانشگاهها را دارند؛ از این رو باید حمایت های لازم از حیث مالی و نیروی انسانی در راستای برگزاری این حلقه ها صورت بگیرد.

 

وی با بیان اینکه غربی بودن محتوای دروس علوم انسانی دانشجویان را با افکار اندیشمندان غربی تربیت می کند افزود: اگر از یک دانشجوی رشته مدیریت بخواهیم که تعریفی از مدیریت را ارائه کند قطعا یک تعریف غربی از مدیریت را به شما ارائه می دهد و اگر از یک دانشجویی در خصوص نیازهای اساسی انسان سوال پرسیده شود قطعا به نیارهای اساسی مطرح شده توسط مازلو اشاره می کند و اینجاست که می بینیم منابع اسلامی در تدوین سرفصل های علوم انسانی مغفول مانده اند.

 

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خرم آباد گفت: قطعا دانشجویی که با نظریات غربی تربیت شده است در جامعه اسلامی نه تنها نمی تواند راهگشا باشد؛ بلکه خود زمینه ساز بروز ناهنجاری های جدید می شوند.

 

ولدی به نقش مهم اساتید در اسلامی کردن دانشگاهها اشاره کرد و ادامه داد: باید ساز و کاری اندیشیده شود که اسلامی کردن دانشگاهها به دغدغه اساتید تبدیل شود.منبع:www.snn.ir

 

انتهای پیام/

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات