مجله نشنال جئوگرافیک تصویر روی جلد این ماه خود را به جیمز کامرون، کارگردان مشهور سینما و ماجراجوی بزرگ اختصاص داده و وی را در حالتی نمایش می دهد که در اعماق دریا، بدون تجهیزات تنفسی چشم به دوربین دوخته است.

براساس گزارش نشنال جئوگرافیک، قرار دادن جیمز کامرون در اعماق دریا نیازمند کمی جادوی هالیوودی بود. به گفته مارکو گروب، عکاس این تصویر، هدف از خلق این عکس نمایش دادن هیجان دانش و علم بود.

ماهنامه جدید نشنال جئوگرافیک تصویری از کاوشگری نوظهور را برروی جلد دارد که واقعا در زیر آب به ثبت رسیده است، اما عکاس به جای اینکه کامرون را در اعماق دریا در مقابل دوربینش قرار دهد، وی را درون مخزنی از آب قرار داد تا بتواند جلوه زیر آب دریا بودن را به دست بیاورد.

در تصویر نهایی ماسه، حباب و گیاهانی دیده می شوند که به صورت نرم افزاری به تصویر افزوده شده اند تا این تصور به وجود آید که کامرون بر بستر دریا نشسته و در برابر دوربین ژست گرفته است.

مارکو گروب برای ثبت این تصویر دو ساعت زمان صرف کرد تا بتواند تصویر ماجراجویی که به تنهایی به شکاف ماریانا، عمیق ترین نقطه زمین، سفر کرده بود را برای جلد این ماه از مجله نشنال جئوگرافیک به ثبت برساند. کامرون برای ثبت این تصویر مجبور بود بارها و بارها نفس خود را حبس کرده و خود را در زیر آب ثابت نگه دارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات