نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی" ته ران" ۹ خرداد ماه در خانه هنرمندان ایران با حضور مسئولان شهری، اساتید دانشگاه و هنرمندان آغاز به کار می کند.

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی که شامل عکاسی از بافت تاریخی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با مضامین اجتماعی، اقتصادی، معماری و شهرسازی است، فردا ۹ خرداد آغاز خواهد شد.

نمایش جلوه های خاص از حیات اجتماعی در بافت تاریخی تهران (نشاط، صمیمیت و جنب و جوش در محله ها) ، امید و عشق به زندگی در محلات قدیمی تهران، معرفی جاذبه های تاریخی- گردشگری، حفظ آثار تاریخی در بافت تهران، نگاه مسئولانه (وظیفه) مردم و مدیران در قبال پاسداشت بافت تاریخی تهران، اثر بخشی بافت تاریخی در هویت دادن به جامعه، نمایش جلوه های معماری در بافت تاریخی تهران، نگاه به مرمت ها و تخریب ها و آسیب شناسی بافت های فرسوده و نگاه به آسیب رسانی به بافت های تاریخی و ارزشمند موضوعاتی است که در این جشنواره بررسی می شود.

مهرداد اسکویی، مستند ساز، عکاس و پژوهشگر ایرانی و فارغ التحصیل کارگردانی سینما؛ سعید محمودی ازناوه، عکاس بناهای تاریخی و آثار باستانی؛ مجید ناگهی مشاور عکاس و عکاس پروژه های عکاسی پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی؛ سید احمد محیط طباطبائی، رئیس پیشین کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) و عضو هیات علمی دانشنامه معماری و شهرسازی؛ عبدالکریم بابارضا، قائم مقام سابق معاونت فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران داوران جشنواره و علیرضا قهاری، عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و عضو شورای فناوری های نوین ساختمانی دانشگاه تهران و احسان اسعدی، کارشناسی ارشد معماری کارشناسان معماری این جشنواره هستند.

نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی" ته ران" فردا در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرده و آثار منتخب تا ۱۷ خرداد ماه در معرض دید عموم قرار دارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات