رژیم غذایی تاثیر بسیار زیادی در بهتر شدن و یا بدتر شدن علائم بیماری دارد، به همین دلیل پزشکان تاکید خاص بر روی آن دارند.

پزشکان به افرادی که دچار زخم معده هستند توصیه می کنند تا با رعایت رژیم غذایی خاص مانع از عود و یا تشدید حملات بیماری گردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، زخم معده که معمولا در اثر وجود باکتری هلیکو باکتر رخ می دهد سبب سوزانده شدن مخاط معده به وسیله ی اسید معده به دلیل وجود این باکتری است.

گفتنی است: این بیماری در صورت عدم رسیدگی و درمان می تواند  موجب بروز سرطان معده و مری در افراد شود.

بررسی ها نشان می دهند: رژیم غذایی تاثیر بسیار زیادی در بهتر شدن و یا بدتر شدن علائم بیماری دارد، به همین دلیل پزشکان تاکید خاص بر روی آن دارند.

پزشکان به افراد توصیه می کنند: خوردن غذا در یک وعده در حجم زیاد خودداری کنند زیرا باعث افزایش ترشح اسید معده می شود و در نتیجه سبب آسیب به مخاط معده می شود. همینطور مصرف کافئین زیاد نیز می تواند باعث بدتر شدن زخم شود.

از دیگر موادی که افراد می بایست از مصرف بیش از حد ان خودداری کنند نمک به ویژه در محصولاتی مانند آجیل شور است.

همینطور مصرف شیر نیز باید با احتیاط صورت گیرد چون شیر هم سبب افزایش ترشح اسید معده می گردد.

بهترین رژیم غذایی برای این افراد مصرف میوه و سبزی تازه و البته کاملا ضد عفونی شده در وعده های زیاد اما با حجم کم است در عین حال توجه به این نکته که این نوع رژیم غذایی سبب پرخوری و چاقی افراد نشود، زیرا می تواند تولید بیماری هایی مضاف بر بیماری زخم معده برای فرد نماید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات