علم و فناوری روز به روز در حال پیشرفت است و هر روز وسیله های جدیدی وارد بازار فناوری دنیا می شود این در حالی است که بسیاری از این وسیله های می توانند زندگی آینده انسان را کاملا متحول کنند.

  سیستم های چاپگر سه بعدی یکی از فناوری هایی است که این روزها در بسیاری از کشورهای دنیا در حال گسترش است و دانشمندان از آن استفاده های گوناگون می کنند. چاپگرهای سه بعدی در سطح های اولیه در اختیار مردم نیز قرار گرفته اند.

" ایوان سنچ" یک برنامه نویس نیوزلندی است که با استفاده از یک چاپگر ۵۰۰ دلاری در حال ساخت یک خودرو برای خودش است. او تمام قطعات یک" استون مارتین دی بی ۴" را تک تک پرینت گرفته است.

این مرد که قصد دارد کل خودرو را با استفاده از این پرینتر بسازد از اواخر سال ۲۰۱۲ کارش را شروع کرده و نزدیک به ۷۲ درصد از خودرو را تکمیل کرده است. البته او گفته است شاسی و موتور این خودرو از میان خودروهای قدیمی ولی پر قدرت انتخاب شده اند و تنها بدنه آن پرینتی است.

این خودرو پس از تکمیل شدن احتمالا به کارخانه آستون مارتین برده خواهد شد زیرا ممکن است آن ها قصد خرید این خودروی منحصر به فرد را داشته باشند. این برنامه نویس قصد دارد پس از آستون مارتین سراغ یکی از خودروهای قدیمی مرسدس بنز برود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات