ظهور آی فون و گوشی های هوشمند به هر فردی این فرصت و امکان را می دهد تا با عکاسی با این دستگاه به یک عکاس حرفه ای تبدیل شود.

No images found
۲۲۴۰۸۴۳,۲۲۴۰۸۴۲,۲۲۴۰۸۳۲,۲۲۴۰۸۳۱,۲۲۴۰۸۰۹,۲۲۴۰۷۹۹,۲۲۴۰۷۹۷,۲۲۴۰۷۹۶,۲۲۴۰۷۹۵

هفتمین سال رقابت های عکاسی با آی فون سال ۲۰۱۳ هزاران نفر را در سراسر جهان به سوی خود کشاند. این مسابقه دارای برندگانی در موضوعات مختلف داشت.

قوانین این مسابقه بسیار ساده است. اول اینکه عکس ها باید با دستگاه آی فون عکاسی شود. دوم اینکه تصاویر گرفته شده تنها با برنامه های این گوشی مانند؛ Hipstamatic یا Camerabag، ویرایش و ادیت شوند. استفاده از برنامه های کامپیوتری مانند؛ فتوشاپ و غیره  برای ویرایش این عکس ها ممنوع است.

موضوعات مختلف این مسابقه نیز دسته بندی شده اند و شرکت کنندگان  باید موضوع عکاسی خود را انتخاب و تحت همان عنوان آن را ارسال کنند. به عبارتی، ارزیابی و  رقابت عکاسان به صورت موضوعی است. موضوعاتی چون؛ سفر، تصاویر بی جان، فصل، خواب، گل، پرتره، حیوانات، مردم پرندگان و…

ظهور آی فون و گوشی های هوشمند به همه افراد این اجازه و فرصت را داد که به راحتی عکاسی کرده و با برنامه ها موجود آن را ویرایش و ادیت کنند. با نگاهی به رقابت های هفت ساله این مسابقه می توان گفت، تعداد افراد آماتوری که با گوشی ای فون خود عکاسی کرده و می کنند روز به روز بیشتر می شود و تصاویر آنها بسیار زیبا و هنری  شات شده اند.

عکاسی و نقاشی توسط آی فون، نشان دهنده این است که دیگر هنر تنها در دست هنرمندان  و عکاسی نیز تنها در انحصار عکاسان نخواهد ماند و هر فرد عادی و غیر حرفه ای در هر سن و سالی که باشد، می تواند اثر هنری خاص خود را خلق کند البته به کمک فن اوری های عصر حاضر…

هنگامی که آی فون برای اولین بار به بازار معرفی شد، گفته می شود انقلابی بزرگ در زمینه های ثبت تصاویر و مستند سازی زندگی ما به وقوع پیوست. چرا که هر فردی می تواند با یک گوشی کوچک که به دوربین و برنامه های خاص و با کیفیت بالا مجهز است، وقایع، رویداد ها و… را به راحتی ثبت و ویرایش، دسترسی به اینترنت، اشتراک گذاری و آپلود و فوروارد کند. دستگاهی با این قابلیت به راحتی در جیب فرد قابل حمل است.

در حال حاضر از این دستگاه بیش از ۲۵۰ میلیون در سراسر جهان فروخته شده است. این دستگاه جرقه ای کوچک برای روشن کردن نو اوری و هنر درونی افراد عادی، پر مشغله و غیر حرفه ای در عرصه هنر است.

این مسابقه هفت سال پیش برای ترغیب افراد در استفاده از امکانات آی فون راه اندازی شد و تا کنون یعنی تا سال ۲۰۱۳ هر سال به تعداد عکاسان، عکاسی با آی فون افزوده شده است. تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه بسیار شگفت اور هستند و این نشان دهنده امکانات و قدرت آی فون است.

امسال این مسابقه از ۳۸ کشور شرکت کننده داشت. هزاران نفری که زیباترین تصاویر خود را برای مسابقه ارسال کرده بودند. تصاویری که واقعا زیبا، الهام بخش و خیره کننده هستند.

منبع: dailymail

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات