همزمان با هفته دولت ساخت برجهای دوقلوی شرکت مخابرات ایران آغاز می شود.

  شرکت مخابرات ایران پس از اجرای خصوصی سازی در راستای اجرای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی و انفصال از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمانهای این وزارتخانه نقل مکان کرد و هم اکنون عملیات اجرایی ساخت پروژه برج های دوقلو را آغاز و برای آن، پروانه ساخت با هزینه ای معادل ۱۲۵ میلیارد تومان از شهرداری تهران اخذ کرده است.

براین اساس همزمان با افتتاح پروژه های مخابراتی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، مراسم آغاز ساخت برجهای دوقلوی شرکت مخابرات ایران ششم شهریور ماه با حضور مدیران ارشد شرکت و دست اندرکاران پروژه برگزار می شود.

در این مراسم که در محل پروژه واقع در تقاطع اتوبان همت تهران و شیخ بهایی برگزار می شود آغاز کلنگ زنی و احداث برجهای عظیم شرکت مخابرات ایران جشن گرفته می شود.

این دو برج که قرار است در آینده تمامی کارکنان شرکت مخابرات ایران، شرکت ارتباطات سیار، شرکت ارتباطات ثابت، شرکت مخابرات استان تهران و سایر شرکتهای اقماری مخابرات در آن مستقر شوند در زمینی به مساحت ۳۷ هزار مترمربع و زیربنای ۱۱۰ هزار مترمربع در ۳۰ طبقه ساخته می شود.شرکت پرهون طرح به عنوان پیمانکار پروژه، و شرکت برنامه ریزی و طرح به عنوان مشاور پروژه، طی مناقصه برگزار شده و انجام مراحل قانونی در ساخت برجهای دوقلوی مخابرات همکاری می کند.

بر همین اساس طی اطلاعیه ای که از طریق جراید کثیرالانتشار منتشر شد ۷۷ شرکت با ارسال مدارک و مستندات تمایل خود به شرکت در مناقصه را اعلام کردند و سپس ۴۳ شرکت مدارک و اطلاعات خویش را کامل کردند که پس از بررسی مدارک و سوابق اجرایی شرکتها ۲۰ شرکت حائز شرایط انتخاب شده و نهایتاٌ شرکت پرهون طرح برنده مناقصه شد.

پیش از این گفته شده بود که راه اندازی برج دوقلوی مخابرات تا پایان سال ۹۳ و با هزینه ۳۶۰ میلیارد تومانی انجام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات