سلامت>  عمومی- همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران در گزارش خود اعلام کرد: بر اساس آخرین بررسیها مرغهایی که در تهران عرضه می شوند هورمونی نیستند ولی دارای ۴۷ درصد سرب و ۱۷ درصد کادمیوم هستند.

به گزارش مهر، حسین صفایی در هفتمین جلسه علنی شورای چهارم تهران گزارش عملکرد سازمان میادین تره بار را به اعضای شورای شهر ارائه کرد.

در این گزارش آمده است ۱۹۰ بازار عرضه میوه و تره بار در تهران داریم که ۸۰ بازار آن مجهز به رادیو بازار بوده و اخبار مربوط به میوه و تره بار را به مردم ارائه می کند. همچنین تمامی کارگران دارای شناسنامه کاری هستند و آموزش بهداشتی را فرا گرفته اند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار گفت: هر ساله و در هر فصل ۶ هزار و ۵۰۰ نمونه موردارزیابی قرار می گیرد که خیار، پیاز، گوجه و سیب زمینی همیشه در دستور پایش قرار دارد.

وی گفت: بر اساس آخرین آزمایشات انجام شده بر روی مرغ های وارداتی تهران به این نتیجه رسیدیم که میزان آنتی بیوتیک در مرغ ها ۶ درصد، سرب ۴۷ درصد و کادمیوم ۱۷ درصد بوده است. این درحالی است که مرغ تهران از ۱۰ استان تامین می شود.

همچنین سیب و پرتقال بیشترین میوه های وارداتی هستند که در موضوع دستکاری ژنتیکی مورد مطالعه قرار می گیرند ولی باید گفت که توانسته ایم مرغ فله ای را در تهران حذف کرده و تمامی مرغ های عرضه شده با بسته بندی عرضه شود.

صفایی برگزاری شش نمایشگاه عرضه مواد غذایی ارگانیک را مهمترین دستاورد این سازمان عنوان کرد و گفت: در ابتدا مقاومت هایی وجود داشت. وقتی که رئیس سازمان بازرسی کل کشور از موضوع آلودگی ها و مشکلات سموم شیمیایی و کودها در محصولات کشاورزی مطلع شد حتی به رئیس جمهور نامه نوشتند که باید برای حذف این آلاینده ها چاره اندیشی شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران اعلام کرد: پیاز آلوده ترین محصول وارداتی به تهران است که متاسفانه آلوده به نیترات و سرب است. همچنین هیچیک از محصولات دریایی که به تهران وارد می شود قابل رهگیری و پیگیری نیست و تمامی میوه های ورودی به تهران بدون شناسنامه است.

مسجد جامعی در ادامه این جلسه گفت: موضوع پایش مواد غذایی از زمانی آغاز شد که بحث برنج های آلوده مطرح شد و خانم ابتکار موضوع را طرح کردند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات