عکس>  عکاسی- همشهری آنلاین: سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو از نمایشگاه عکس" جاودانه های تاریخ" در نگارخانه ایوان بازدید کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر محمدرضا مجیدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو در بازید از این نمایشگاه که به همت شرکت فرهنگ فیلم تهران برپا شده است، گفت: ۸ سال دفاع مقدس تنها سیاسی نبود بلکه موضوعی فرهنگی و حیثیتی بود و هست و دستاوردهای آن را باید از طریق هنر و ابزار هنری به نسل جوان معرفی کرد.

وی افزود: در حال حاضر اگر بخواهیم صحنه های به یاد ماندنی جنگ و دفاع مقدس را برای نسل های امروز و آینده بشناسانیم باید در قالب اقدامات فرهنگی و هنری این کار صورت گیرد.

مجیدی گفت: رزمندگان ما در ۸ سال دفاع مقدس از حیثیت خود دفاع کردند و این رازی بود که به پیروزی رسیدند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در یونسکو دفاع مقدس را نماد دلیری و پایداری جوانان این مرزوم بوم دانست و افزود: باید این آثار به صورتی به نمایش درآید که رشادت این غیور مردان را روایت کند.

وی ضمن تقدیر از این اقدام فرهنگی و هنری شرکت فرهنگ فیلم تهران اظهار داشت: باید مسئولان طوری برنامه ریزی کنند که به غیر از هفته دفاع مقدس، در ایام دیگر نیز مروج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی دلیر مردانی باشند که شجاعانه از این مرز و بوم دفاع کردند.

در جریان بازدید وی، امیر عباس تقی پور مدیر عامل فرهنگ فیلم تهران، جزئیات برگزاری این نمایشگاه و فعالیت های فرهنگی و هنری این مجموعه را تشریح کرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات