اگر واقعاً می خواهید یک زندگی سالم داشته باشید، آشپزخانه خود را با تصاویر شادی آور تزئین کنید.

به گزارش افکارنیوز ، عکس یک چهره شاد روی در یخچال، علاوه بر اینکه یادآور روزهای خوب گذشته است، می تواند در پایین آوردن وزن نیز به شما کمک کند.

اطراف خود را با عکس های شاد و خاطره انگیز پر کنید، زیرا این تصاویر، روحیه شما را خوب و مثبت می کنند و از نظر احساسی، شما را یک قدم به گذشته بر می گردانند و سبب یادآوری خاطرات زیبای بیشتری می شوند.

محققان معتقدند روحیه مثبت، باعث می شود شخص برای رسیدن به آینده بهتر، بیشتر تلاش کند و همچنین او را تشویق می کند تا افکار انعطاف پذیرتری داشته باشد و با دید بازتری فکر کند.

طی یک بررسی، عده ای از افراد، شادترین و یا ناراحت کننده ترین روزهای زندگی خود را که موجب پدید آمدن احساس خوب یا بد در آنها شده بود، توصیف کردند و در نهایت به پرسشنامه ای پاسخ دادند که در آن، میزان افکار انتزاعی آرمانی آنان نسبت به افکار واقعی و عینی بررسی می شد.

محققان پس از این تحقیق دریافتند کسانی که روحیه خوبی دارند، بیشتر به موضوعات آرمانی فکر می کنند و این افکار، علاوه بر اینکه باعث می شود اهداف بزرگتری برای آینده خود ترسیم کنند، در آنان ایجاد انگیزه می کند تا به منظور رسیدن به خواسته هایشان بیشتر تلاش کنند.

در مورد موضوع خوردن و کاهش وزن نیز، روحیه شاد و مثبت می تواند به شما انگیزه بدهد تا برای رسیدن به سلامتی بیشتر، از غذاهای سالم تری استفاده کنید. (مثلاً به جای خوردن کیک های شکلاتی چرب و بستنی، سیب و پنیر کم چرب مصرف کنید. )

بنابراین اگر واقعاً می خواهید یک زندگی سالم داشته باشید، آشپزخانه خود را با تصاویر شادی آور تزئین کنید.

راز/ شماره ۳۲/ نیمه دوم شهریور ماه ۹۲/ منبع: مجله Spirituality & Health/ صفحه ۶۵
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات