پزشکان به تازگی دریافته اند فرزندان اول خانواده ها معمولا با هوش تر، قد بلند تر و سالم تر از سایر فرزندان هستند و این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس پژوهش جدید که بر روی تعداد زیادی از خانواده ها که دارای چند فرزند بودند انجام شد، این نتایج به دست آمده که در این خانواده ها، معمولا فرزندان دوم به بعد دارای قد کوتاه تر، اعتماد به نفس کمتر و حتی هوش کمتر به نسبت فرزند اول خانواده هستند.

گفتنی است پزشکان دلایل مختلفی را برای این تفاوت ذکر می کنند از جمله، افزایش سن والدین در هنگام تولد فرزندان دوم به بعد و نیز کاهش نرخ باروری آنها، کمتر شدن حساسیت والدین نسبت به رعایت رژیم غذایی، بهداشت محیط و خانه که همگی می توانند باعث کاهش رشد و هوش کودکان شوند.

بررسی ها نشان می دهند یکی دیگر از دلایل کم شدن اعتماد به نفس در کودکان دوم به بعد، توجه بیشتر والدین به فرزند اول خانواده است همچنین نقش کمک تربیتی فرزند اول برای فرزندان بعدی می تواند زمینه ساز کاهش اعتماد به نفس در کودکان بعدی شود.

فرزندان دوم به بعد بیشتر تحت تاثیر خواهر و برادر بزرگ خود رژیم غذایی نامناسب خواهند داشت و در نتیجه مشکلاتی مانند چاقی و اضافه وزن، در آنها بیشتر رخ می دهد.

گفتنی است این مطالعه بر روی ۱۴ هزار خانواده و با اندازه گیری قد فرزندان آنها انجام شده است و دانشمندان دریافته اند به طور متوسط فرزندان دوم به بعد، حدود ۱ اینچ یا ۲/۵ سانتی متر کوتاهتر از خواهر و برداران بزرگتر خود هستند.

همچنین آلرژی غذایی و بیماری های ژنتیکی در فرزندان دوم به بعد بیشتر رخ می دهد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات