غذا خوردن سریع یکی از راه های تخلیه هیجان و عصبانیت برای برخی از افراد است که می تواند مشکل های خاصی برای آن ها به وجود آورد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان این که برخی افراد هنگام عصبانیت کم اشتها می شوند و به اصطلاح راه گلوی آن ها بسته می شود گفت: افراد دیگری هم هستند که در مواقع عصبانیت استرس تنهایی برای تخلیه هیجانات و عصبانیت تند تند غذا می خورند که یکی از مهمترین مشکلی که برای آن ها به وجود می آورد چاقی برای آن ها است.

وی خاطر نشان کرد: هنگام غذا خوردن از تماشای تلویزیون صحبت یا مطالعه کردن خود داری کنید تا ذهنتان درگیر تنش و استرس نشود و هرچقدر غذا را با آرامش بیشتر و دور ازاسترس و هیجان میل کنید به طور حتم مدت زمان بیشتری برای صرف غذا وقت می گذارید و پیام سیری هم زودتر به مغزتان می رسد.

انوشه تصریح کرد: غذا خوردن هنگام عصبانیت یک واکنش رفتاری است که توصیه می شود افراد غذایی با کالری زیاد مصرف نکنند و از مواد غذایی کم کالری مانند سبزیجات مصرف کنند و مصرف میوه های سفت وجویدنی نظیر خیار و هویج به افرادی در استرس و عصبانیت عادت به غذا خوردن دارند توصیه می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات