شرکت داروسازی ایران داروک

ناراحتی های گوارشی معمولا در نوزادان شایع است و این مسئله معمولا به این دلیل است که آنزیم های گوارشی در نوزادان تکامل نیافته، هرچند که گاهی این مشکلات می تواند به علت ابتلا به بیماری خاصی باشد.

ناراحتی های گوارشی معمولا در نوزادان شایع است و این مسئله معمولا به این دلیل است که آنزیم های گوارشی در نوزادان تکامل نیافته، هرچند که گاهی این مشکلات می تواند به علت ابتلا به بیماری خاصی باشد. تقریبا ۲۰ ٪ همه شیرخواران دچار کولیک می شوند. کولیک یک اصطلاح کلی است که برای گریه های غیر قابل کنترل در کودکی که از سایر جهات سالم است بکار می رود. شیرخوار دچار کولیک بیش از سه ساعت در روز و برای بیش از سه روز در هفته گریه یا نق نق می کند.


این مشکل به این دلیل به وجود می آید که دستگاه گوارش نوزادان دارای مقادیر بسیار کم آنزیم ها و شیره های گوارشی است که مسئول هضم مواد غذایی هستند.

اختلال شایع دیگر در نوزادان برگشت اسید از معده یا همان رفلاکس درنوزادان است زیرا نوزادان از مایعات و غذاهای غیرجامد استفاده می کنند. متاسفانه تشخیص این بیماری در نوزادان مشکل است.   از علائم رفلاکس اسید در نوزادان می توان به سرفه مداوم، اختلالات تنفسی، ترشح بیش از حد بزاق دهان، تحریک پذیری و گریه غیر معمول، درد سینه و تورم گلو اشاره کرد.
عارضه بازگشت اسید معده باعث به وجود آمدن ناراحتی های تنفسی نظیر سینه پهلو، تنگی و زخم دیواره مری و سوء تغذیه می شود.
داروهای مختلفی جهت درمان این اختلالات وجود دارند اما در این میان فراورده های طبیعی نقش برجسته ای ایفا می کنند. به عنوان مثال شربت کاراوی میکسچر با فرمولاسیون منحصر به فرد ترکیبی از عصاره گیاهان نعناع، رازیانه و زیره سیاه است. این دارو ۱۰۰ درصد طبیعی و گیاهی است، مزید بر آن طعم مناسب با ذائقه نوزادان دارد.از جمله اثرات درمانی آن می توان به خواص ضد نفخ، ضد اسپاسم و درد ناشی از آن و تقویت معده در کودکان و نوزادان اشاره نمود. ترکیبات موجود در این فرآورده با کمک به عملکرد بهتر دستگاه گوارش، هضم غذا را تسهیل نموده و به رفع سوء هاضمه کمک می کنند. علاوه بر این, عصاره گیاه نعناع (منتول) سبب آزادسازی هوای محبوس در معده شده و از طرف دیگر با رفع گرفتگی عضلات جدار روده به تسکین دل درد و رفع دل پیچه کمک می کند.تلفن: ۸۲۴۰۶ (۰۲۱)در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات