دکتر مائوی عزیز، خانمی ۴۴ ساله هستم. من سال هاست که از سردرد های شدید رنج می برم که برایم تشخیص سردرد میگرنی داده شده است، حالا لطفا شما بگویید برای درمان سردردهای میگرنی ام چه کار کنم؟


مجله سیب سبز:  دکتر مائوی عزیز، خانمی ۴۴ ساله هستم. من سال هاست که از سردرد های شدید رنج می برم که برایم تشخیص سردرد میگرنی داده شده است، حالا لطفا شما بگویید برای درمان سردردهای میگرنی ام چه کار کنم؟

دکتر مائو متخصص طب سنتی چین در مورد شیوه های درمان میگرن با طب چینی به شما می گوید:

داروهای شیمیایی مفید

سردرد های شدید معروف به میگرن ها، دارای آسیب شناسی پیچیده ای هستند که شامل علت و معلول های بسیاری است و در رخ دادن آن و شکل گیری آن بافت ها و اندام های متعددی در موارد مختلف نقش دارند. در ابتدا توصیه می کنم یک آزمایش کامل خون داشته باشید و سپس زیر نظر یک پزشک متخصص یک معاینه کامل از سیستم عصبی خود داشته باشید. قطعا می توان مسکن ها و ضد دردهای بسیاری را برای آرام کردن درد به کار گرفت و حتی چند داروی شیمیایی هم ساخته شده اند که می توانند اختصاصا روی میگرن موثر باشند (بهترین زمان مصرف این داروها بلافاصله پس از آشکار شدن اولین علائم است) .کبدتان را  آزمایش کنید

من پیشنهاد می کنم عملکرد کبدتان را مورد بررسی قرار دهید چون بین میگرن ها و بیماری های کبد ارتباطاتی وجود داشته است. اما من در اینجا می خواهم توصیه های طب مکمل و سبک زندگی برای کنترل بیماری میگرن به شما داشته باشم. از نظر طب سنتی چینی (TCM) عمده سردردهای میگرنی به دلیل عدم تعادل در عملکرد کبد و نقص در سیستم عصبی به وجود می آید.

توصیه من این است که با یک متخصص خبره در زمینه طب سوزنی مشورت کنید تا تشخیص درست و درمان مناسب را به شما ارائه دهد. طب سوزنی در بسیاری موارد سردردهای میگرنی را درمان کرده است.

توصیه هایی که شما را از درد نجات می دهد

در کنار این اقدامات من این موارد را توصیه می کنم:

از غذاهای تند و پر ادویه، الکل، سیگار، محرک های قوی، خستگی چشم و استرس دوری کنید و مطمئن شوید که خواب کافی و با کیفیت خوب دارید. در رژیم غذایی خود گل داوودی، نعناع، پیازچه، جوی پرک شده، هویج، آلو بخارا، گندم سیاه و مغز هسته هلو را بگنجانید. چای ترکیبی چینی از آلو بخارا، نعناع و چای سبز درست کنید. مغز هسته هلو و گردو را بکوبید و با سرکه برنج مخلوط کنید. سپس به آرامی آن را برشته کنید. روزی سه بار ۲ قاشق سوپخوری از آن میل کنید. چای گل داوودی و نعناع را به عنوان نوشیدنی های اصلی در برنامه غذایی خود بگنجانید و روزی چند بار یک فنجان از آنها بنوشید. در عین حال شما می توانید از فرمول های سنتی چینی موسوم بهTao که برای میگرن مفید هستند بهره ببرید. همچنین پیش از شروع هر گونه رژیم غذایی سلامت تازه حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات