دانشمندان فنلاندی فناوری جدیدی تولید کرده اند که به وسیله آن یک ناخن انگشت، حلقه یا یک دستبند به عنوان رابط کاربری عمل کرده و فایلها را به صورت مستقیم تنها با یک لمس از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، این رابط کاربری جدید که به آن این تاچ (InTouch) گفته می شود به ما این امکان را می دهد که برای مثال فایلی را روی یک صفحه لمس کرده و این فایل از طریق ناخن انگشت به تلفن همراه و یا اتومبیل منتقل می شود.

از دیدگاه کاربر نهایی، این انتقال اطلاعات بین دستگاه ها با حافظه هایی چون کارتهای حافظه فلش یا یو اس بی انجام می شود و یا از طریق ارتباطات نقطه به نقطه چون بلوتوث و یا ابر (خدمات به اشتراک گذاری) صورت می گیرد.

این راه حل توسط مرکز تحقیقات تکنیکی وی تی تی فنلاند ارائه شده و این امکان را می دهد که فایلها را بسیار ساده تر از گذشته دریافت و ارسال کرد و همچنین به اشتراک گذاشت.

رابط کاربری این تاچ با صفحات لمسی کار می کند و انتقال فایل را به طور مستقیم یا از طریق یک سرویس ابری ممکن می کند.

این مفهوم جدید همچنین انواع جدید از دستگاه های تعاملی را فعال می کند و همچنین می تواند محصولات تازه ای را وارد بازار کند و احتمالات تجاری بسیاری فراهم کند.

عرضه اپلیکیشن برای این فناوری شاید دربرگیرنده دستگاه های دیجیتال، اتومبیلها، صنعت ساخت، لجستیک و بهداشت و درمان نیز بشود.

درخواست ثبت این اختراع ارائه شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات