سلامت>  عمومی- همشهری آنلاین: وزیر بهداشت از کسری ۱۱ هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه خبر داد و گفت: وزارت بهداشت بیمار است و نیاز به درمان دارد.

دکتر سیدحسن هاشمی در بیستمین مجمع عمومی سالیانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران افزود: اعتبارات ناکافی وزارت بهداشت مانع به انجام رساندن ماموریت های این وزارتخانه می شود.

به گزارش مهر، وی یادآورشد: از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح پزشک خانواده تنها ۲ درصد آن محقق شده است که بعید است این میزان تا آخر سال به ۴ یا ۵ درصد برسد.

هاشمی ادامه داد: وزارت بهداشت هم اکنون حدود ۷ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که به انضمام ۳ هزار میلیارد تومان بدهی سال های قبل، کسری بودجه وزارت بهداشت به حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان می رسد. از این رو می توان گفت وزارت بهداشت که مسوول درمان مردم است، خود بیمار است و نیاز به درمان دارد. این وزارتخانه خود نیاز به تغییر ساختار دارد اما ایجاد این تغییر بدون داشتن منابع میسر نیست.

به گفته وزیر بهداشت، کمتر از ۳۰ درصد اعتبارات وزارت بهداشت تحقق یافته که این میزان در مورد دانشگاه های علوم پزشکی حدود ۴۰ درصد است.

وزیر بهداشت، هدف از تلاش های خود را بهبود وضعیت معیشت و سلامت مردم عنوان کرد و گفت: هر چقدر بتوانیم به مسئله معیشت مردم بپردازیم به آرمان های رهبر معظم انقلاب اسلامی نزدیکتر شده ایم.

هاشمی توضیح داد: با شروع به کار دولت یازدهم، اقداماتی در زمینه تامین دارو و رفع نیازهای دارویی کشور انجام شد و براین اساس که از مجموع ۳۵۰ قلم دارویی که کسری داشتیم این رقم اکنون به ۱۵۰ قلم دارو رسیده و همچنان کمتر نیز خواهد شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات