پژوهشگر حقوق ژنتیک مطرح کرد:

سلامت>  درمان- همشهری آنلاین: مدیر گروه حقوق ژنتیک انجمن حقوق پزشکی ایران درباره تاثیر حج گزاری در نسل افراد گفت: عبادت و بندگی پروردگار، بر تمام روح و جسم مان اثر می گذارد لذا بر نسل آینده مان هم اثر مثبت خواهد گذاشت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، زهرا سادات میرهاشمی مدیر گروه حقوق ژنتیک انجمن حقوق پزشکی ایران درباره آثار درمانی حج گفت: تجربیات نشان می دهد افرادی که به حج مشرف می شوند و استرس و وسواس خیلی شدید دارند، در انتهای سفر حج با تاثیر مثبت اعمال بر روحیه شان و یادگیری دقیق احکام شرعی، خیلی تغییر می کنند. قطعاً اعمال حج خیلی می تواند در درمان بیماری ها، خصوصاً بیماری های روحی موثر باشد. اگر به باطن اعمال برسیم که نور علی نور است اما همین ظاهر اعمال هم در درمان بیماری های روحی موثر است.

میرهاشمی که به عنوان معینه یکی از کاروان های زائران تهرانی به حج مشرف شده است، از تجربه هایش در زمان محرم نمون زائران زن و پاسخگویی به مسائل شرعی آنان گفت: تعدادی از زائران که از کشور انگلستان به سرزمین وحی آمده و می خواستند برای انجام اعمال عمره تمتع محرم شوند وقتی دیدند او در حال محرم کردن زائران زن است، به سمتش آمدند و کمک خواستند و از بخت خوبشان، درست تشخیص داده بودند، چون آن فرد هم معینه بود و هم زبان دان؛ به این ترتیب معینه ایرانی، زائران انگلیسی را هم محرم کرد.

وی در بیان خاطره دیگری گفت: در سال ۸۹، در منا، وضعیت سرویس های بهداشتی چندان مطلوب نبود. یک روز صبح متوجه شدم که سرویس های بهداشتی تمیز هستند. خیلی متعجب شدم. روز دوم بیتوته در منا بود که باران شدیدی در منا می بارید. دیدم خانمی که هم مادر شهید و هم همسر شهید بود، خیس خیس وارد چادر شد. پرسیدم در این همه مدت کجا بودی؟ از پاسخ دادن طفره می رفت، تا اینکه متوجه شدم برای تمیز نمودن سرویس های بهداشتی رفته بوده است. هر لحظه به حال آن زائر عزیز غبطه می خورم چون او در مبارزه با نفس، دست همه را بست.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات