سلامت>  عمومی- همشهری آنلاین: مقامات بهداشتی آمریکا در بیانیه جدیدی هشدار دادند: احتمال مرگ ناشی از آنفلوآنزا ظرف سه روز پس از بروز علائم شدید این بیماری حتی در کودکان سالمی که به امراض جدی و وخیم مبتلا نیستند نیز وجود دارد.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا در فاصله سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ میلادی، آنفلوآنزا جان ۸۳۰ کودک را در آمریکا گرفت در حالی که بسیاری از آنان در شرایط جسمی سالمی بودند.

همچنین ۳۵ درصد از این کودکان پیش از آن که در بیمارستان بستری شوند یعنی در ظرف سه روز اول بروز علائم شدید آنفلوآنزا جان باختند.

«کارن وونگ» از محققان ارشد این مطالعه گفت: در بررسی های خود دریافتیم مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوآنزا هم در کودکان سالم و هم در کودکانی که به بیماری مبتلا هستند و در تمامی گروه های سنی می تواند اتفاق افتد. همچنین تعداد کمی از این کودکان مقابل آنفلوانزا واکسینه شده بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، محققان در بررسی های خود دریافتند تنها به ۲۲ درصد از کودکانی که به بیماری های پرخطر مبتلا بودند و ۹ درصد از کودکانی که به بیماری های جدی مبتلا نبودند، واکسن آنفلوآنزا تزریق شده بود.

وی همچنین افزود: هنوز مشخص نیست چرا این کودکان با وجود شرایط جسمی عادی و سالم در فاصله زمانی کوتاه پس از بروز علائم آنفلوآنزا جان خود را از دست داده اند.

«مارسلو لائوفر» ، متخصص بیماری های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان میامی گفت: برخی از والدین نمی دانند که آنفلوآنزا می تواند کشنده باشد در حالی که والدین کودکان مبتلا به بیماری های مزمن اغلب با این روند آشنایی بهتری دارند و بنابراین زودتر به پزشک مراجعه می کنند.

وونگ نیز اظهار داشت: از آنجا که آنفلوآنزا به سرعت پیشرفت می کند، پیشگیری بهترین راهکار برای مقابله با آن است و به همین دلیل توصیه می شود که به کودکان از سن شش ماهگی به بعد هر سال واکسن آنفلوانزا تزریق شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات