گفته می شود که لبخند مانند خمیازه مسری است ؛ اکنون یک سازنده لیتوانیایی قصد دارد از این واقعیت برای ساخت برنامه ای به منظور گسترش شادی استفاده کند.

به گزارش افکارنیوز ، این برنامه رایگان موسوم به «فشارسنج شادی (Happiness Barometer) » به اسکن چهره فرد برای سنجش شادی آنها از یک تا ۱۰ بر اساس میزان خوشحالی آنها می پردازد.

سپس می توان این سنجش شادی را به یک تمبر زمانی چسبانده و موقعیت مکانی و حتی آب وهوای آن زمان را پیش از به اشتراک گذاری با دیگران به آن افزود.

شرکت آزمایشگاه های لیمو در لیتوانی مدعی است که هدف این برنامه، تشویق مردم جهان به لبخند و به اشتراک گذاری احساسات خوب است و اینکه هر روز بدون لبخند یک روز از دست رفته است.

فشارسنج شادی با همکاری شرکت SkyBiometry ساخته شده که الگوریتم آنرا برای شناسایی احساسات انسان ساخته است.

برای دستیابی به سنجش شادی، کاربران یا از دوربین روی گوشی خود برای اسکن چهره شان استفاده کرده یا می توانند حالت خود را بطور دستی بسنجند.

همچنین کاربران می توانند تصاویر دوستان خود را برای سنجش شادی آنها اسکن کنند.

از دیگر ویژگیهای این فناوری، تاریخچه شادی آن بوده که حالت شخص را پیگیری می کند.

احساسات در هر ساعت قابل ثبت بوده و از آنجایی که هر حس ثبت شده بر اساس مکان برچسب می خورد، کاربران می توانند همچنین فهرستی از شادترین و غمگین ترین شهرها را در اختیار داشته باشند.

برگرداندن گوشی به یک سمت همچنین یک نمودار هفتگی از شادترین شهرها را نمایش خواهد داد.

فشارسنج شادی هم اکنون برای دستگاه های دارای سیستم عامل iOS قابل دسترسی بوده اما به گفته سازندگان نسخه قابل استفاده آن بر روی گوشی های اندروید نیز بزودی عرضه خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات