در بیشتر انواع گلوکوم سدی در راه خروج مایع زلالیه در چشم ایجاد می شود که باعث می شود مایعی که دایما در حال ترشح است خارج نشده و در نتیجه فشار داخل چشم افزایش یابد. گلوکوم در دو نوع زاویه باز و بسته است.

" گلوکوم" یا آب سیاه یک بیماری است که سبب تخریب" عصب بینایی" می شود و بر کاهش بینایی و در نهایت به نابینایی منجر می شود.

محمود جباروند فوق تخصص قرینه چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: گلوکرم یا آب سیاه بیماری است که سبب تخریب عصب بینایی می شود این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد ولی می تواند در طول زمان به کاهش بینایی و در نهایت به نابینایی منجر می شود.

وی افزود: گلوکوم یک نوع بیماری نیست و انواع متفاوتی دارد در این بیماری عصب بینایی براثر افزایش فشار داخل چشم تحلیل می رود که البته گاهی ممکن است این اتفاق بدون افزایش فشار داخل چشم هم رخ بدهد.

وی از دلایل فشار داخل چشم گفت: در بیشتر انواع گلوکوم سدی در راه خروج مایع زلالیه در چشم ایجاد می شود که باعث می شود مایعی که دایما در حال ترشح است خارج نشده و در نتیجه فشار داخل چشم افزایش یابد. گلوکوم در دو نوع زاویه باز و بسته است.

زاویه باز نوع شایع بیماری است و مزمن و خطرناک است و چون درد ندارد و علائم آن محسوب نیست خیلی موزی است. این بیماری ممکن است جنبه وراثتی داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته هیچ سنی از ابتلا به گلوکوم مصون نیست اما به طور کلی هرچه سن بالاتر برود میزان شیوع بیماری گلوکوم بیشتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: فشار داخل چشم را می توانیم با دارو پایین بیاوریم و اگر پایین نیامد از اشعه لیزر استفاده کنیم و در آخر به عمل جراحی دست می زنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات