تیمی از محققان دانشگاه توکیو از ساخت رباتی خبر داده اند که همه بازی های «سنگ - کاغذ - قیچی» را با به کارگیری واکنش های آنی برنده می شود.

به گزارش افکارنیوز ، گفته می شود که پیچیدگی مغز انسان به طور مصنوعی قابل شبیه سازی نیست اما همه نورون ها و سیناپس های انسان نمی تواند بازی انتخابی این ربات را شکست دهد.

بنابر اعلام تیم آزمایشگاه ایشیکاوا اوکو، ربات «جانکن» که نام خود را از یک بازی ژاپنی مشابه «سنگ - کاغذ - قیچی» گرفته از شناسایی و واکنش با سرعت بالا در پاسخ فوری به پرتاب حریف خود استفاده می کند که چشم انسان آنرا به این شکل درک کرده که انگار همزمان با حریف انسانی خود دستانش را شکل می دهد.

این ربات در حقیقت متقلب بوده و حرکات انگشت حریف خود را نگاه کرده و پس از تحلیل آنها در کسری از ثانیه به ارائه حرکت برنده می پردازد.

به گفته دانشمندان این ربات در یک میلی ثانیه واکنش نشان داده که سریعتر از رکورد ۲۰ میلی ثانیه نمونه قبلی در سال ۲۰۱۲ است.

اگرچه سازندگان این ربات قصد ندارند از فناوریهای خود به منظور کمک به ظهور اجتناب ناپذیر ماشین آلات استفاده کنند بیشتر امیدوارند این کار بتواند به همکاری بهتر بین انسان و رباتها کمک کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات