رییس سازمان نقشه برداری کشور از طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین جهت عکسبرداری های هوایی برای تهیه نقشه های تخصصی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، محمود ایلخان افزود: در حال حاضر با کمک دانشگاه تهران یک کار پژوهشی در بحث هواپیمای بدون سرنشین جهت عکسبرداری های هوایی برای تهیه نقشه های تخصصی در حال انجام است که تا چند ماه آینده نتایج آن نهایی خواهد شد.

رییس سازمان نقشه برداری کشور با ابراز این عقیده که تاکنون عکسبرداری هوایی برای تهیه نقشه های تخصصی در کشور امکان پذیر نبوده است، اظهار امیدواری کرد تا با همکاری این تیم تحقیقاتی بتوان به هواپیمای بدون سرنشین جهت عکسبرداری در مناطق شهری برای نقشه های تخصصی دست یافت.

به گفته وی، کشورهای دیگر به این توانایی علمی در بحث عکسبرداری هوایی جهت تهیه نقشه دسترسی دارند اما در کشور ما بحث عکسبرداری هوایی صرفا در حوزه دفاعی وجود داشته است.

ایلخان همچنین از راه اندازی ژئوپورتال کشور با همکاری وزارت نیرو خبر داد و گفت: این ژئوپورتال در زمینه زیر ساخت های داده های مکانی راه اندازی شده است.

وی افزود: بر اساس بند (ه) ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم موضوع راه اندازی زیرساخت داده های مکانی مد نظر بود که خوشبختانه ژئوپورتال موجود با همکاری وزارت نیرو راه اندازی شد و یکی از ویژگی هایی که باعث شده است تا کشورهای دیگر به ما توجه کنند همین توانایی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات