عکس>  عکاسی- همشهری آنلاین: انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، با موضوع عکاسی برای مطبوعات، ورک شاپی را با حضور «گائتانو دی فیلیپو» ، عکاس مستند و مدرس مطرح ایتالیایی برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، این ورک شاپ در خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایرانشهر، در تاریخ ۲۵ آبان ماه در ساعت ۱۵ الی ۱۷ با حضور این عکاس مطرح برگزار خواهد شد و شرکت کردن در این ورک شاپ برای عموم عکاسان و خبرنگاران آزاد است.

گائتانو دی فیلیپو، عکاس خبرنگار مستند ایتالیایی است که از سال ۱۹۸۹ عکاسی را آغاز کرده است.

او که در حال حاضر ۴۹ ساله است، در بین سالهای ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۰ در بسیاری از آژانس های خبری، روزنامه ها و آژانس های عکس مختلف در کشور ایتالیا و دیگر کشور های اروپایی و آمریکا مشغول به فعالیت عکاسی با مسئولیت های گوناگون بوده است.

او در سال ۲۰۰۱ عکاسی رو برای مدتی ترک و به عنوان خبرنگار و کارمند مطبوعاتی در اداره مددکاران اجتماعی ایتالیا در مشغول به کار شد و به مدت ۸ سال در این سمت به فعالیت پرداخت.

او مجددا در سال ۲۰۰۹ به عکاسی حرفه ای مستند و خبری خود بازگشت و پروژه های متعددی را به پایان رسانده است.

بیشتر این پروژه ها معطوف به انسان شناسی فرهنگی و قوم نگاری است.

او همچنین در حال حاضر مدرس رسمی عکاسی مستند در مهم ترین موسسه آموزشی رسانه و عکاسی در ایتالیا با نام «ISFCI» بوده، همچنین وی در انجمن لابراتوارهای عکاسی ایتالیا و چندین مدرسه عکاسی مشغول به تدریس و فعالیت است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات