اشتباهی که هر سال تکرار می شود

سلامت>  درمان- گروه دانش و سلامت - فتانه انفرادی: به رغم هشدارهای جدی مسئولان بهداشتی کشور، امسال بازهم از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای توزیع مواد غذایی و نوشیدنی های گرم و داغ در روزها و شب های محرم استفاده شد.

خودنمایی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به حد وفور و استفاده نادرست از این ظروف توسط مردم، از چند جهت سؤال برانگیز است؛ اول آنکه چرا ایرانی ها نسبت به سلامت خود و اطرافیان شان بی توجه هستند؟ دوم آنکه چرا برنامه های آموزشی و پیشگیرانه در نظام سلامت کشور آنقدر جدی و قوی پیگیری نمی شود که مردم کشور ما نیز همچون بسیاری از ملل دیگر دنیا، خود در اجرای برنامه های پیشگیری از خطرات، پیشقدم شوند؟ و سوم آنکه چرا و به چه دلیل نظارت بر تخلفات بهداشتی که سلامت مردم را هدف می گیرد، پیگیرانه دنبال نمی شود؟

بارها مسئولان بهداشتی کشور هشدار داده اند که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای نوشیدنی ها و غذاهای گرم و داغ، سلامت مردم را تهدید می کند. چند روز قبل هم دکتر کاظم ندافی، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت مانند سال های قبل خاطرنشان کرد که درصورت استفاده از ظروف یک بار مصرف برای توزیع چای و مواد غذایی گرم باید از ظروف یکبار مصرف مناسب مثل ظروف یکبار مصرف گیاهی، سلولزی و آلومینیومی استفاده شود و تأکید کرد که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلی استایرینی برای موادغذایی و نوشیدنی های گرم و داغ بالای ۶۵درجه سانتی گراد مناسب نیست.

علاوه براین، دکتر محمدجعفر صادقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور هم در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها هشدار داد که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، حاوی پلیمرهایی است که در اثر حرارت مواد غذایی اسیدی و چرب، رادیکال آزاد تولید می کنند و برخی مواد شیمیایی تشکیل دهنده این ظروف نیز در درازمدت علاوه بر سرطان و سایر بیماری های غیرواگیر منجر به بروز انواع اختلالات گوارشی و ریوی می شود.

صادقی با بیان اینکه در ساخت ظروف یکبار مصرف به منظور جلوگیری از شکنندگی ظروف، از مواد پلاستیکی لایزر استفاده می شود، خاطرنشان کرد: اگر درون این ظروف آب جوش یا غذای داغ مانند آش ریخته شود، این مواد حل شده، وارد بدن می شود و به دلیل داشتن ترکیبات خاص بر اثر استفاده طولانی مدت از این مواد منجر به بروز سرطان های مختلف می شود.


او اظهار داشت: ظروف یکبار مصرف پلیمری و کیسه های پلاستیکی درصورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای ۴۰درجه، ماده ای شیمیایی به نام استایرن از خود خارج می کنند که موجب تلخی غذا می شود و بیش از ۷۷نوع بیماری سرطان زا را به همراه دارد.
حال سؤال اینجاست که چرا به رغم تمام هشدارها و خطرات استفاده غیراصولی از این ظروف برای سلامت مردم و علاوه بر آن، تهدیدهای جدی ای که این ظروف برای محیط زیست کشور دارد، باز هم این روزها همان اشتباهات سال های قبل در برخورد با ظروف یک بار مصرف پلاستیکی تکرار می شود؟

آیا اگر نظارت ها جدی تر شود بهتر نیست؟ آیا اگر تدبیری اندیشیده شود تا ظروف یک بار مصرف بدون خطر با قیمت های مناسب در دسترس مردم قرار گیرد، کمک به سلامت مردم نکرده ایم؟ آیا با روش های معقول و منطقی نمی توان به جای اقدامات درمانی، تدابیر مؤثری اتخاذ کرد که مردم هیچگاه بیمار نشوند؟ چرا باید بخش عمده اعتبارات ناچیز بخش سلامت، صرف درمان شود؟
حل معضلات بهداشتی که سلامت مردم را نشانه گرفته، همت می خواهد و پیگیری و نظارت و مدیریت بهینه در جهت اولویت بندی اعتبار ناچیز سلامت که به نظر می رسد تا رسیدن به نقطه ایده آل، فرسنگ ها فاصله است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات