افراد مبتلا به آسم، فشار خون، زخم معده، ناراحتی­ های خونی مثل هموفیلی و مشکلات انعقادی باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند.

به گزارش افکارنیوز ، سمانه سورگی توضیح داد: ژلوفن برای کاهش موقت درد ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، درد عضلانی، سردرد از جمله میگرن، آرتریتروماتوئید و درد قاعدگی استفاده می­ شود.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا به آسم، فشار خون، زخم معده، ناراحتی­ های خونی مثل هموفیلی و مشکلات انعقادی باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند. افرادی که داروهای آنتی دیابتیک استفاده می­ کنند نباید ژلوفن بخورند، چرا که ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروها می­ شود و افت ناگهانی قند و بروز شوک را به همراه دارد.

سورگی خاطرنشان کرد: دیگر عوارض مصرف خودسرانه این قرص، شامل اختلالات پوستی، اختلالات بینایی، تنگی نفس، افسردگی یا تغییرات رفتاری، اختلالات شنوایی، بی حسی یا ضعف در دست ها و پاها، احساس خستگی، اختلالات ادراری و افزایش وزن، درد و سوزش معده است.

این کارشناس ارشد داروسازی با بیان این که ژلوفن به کبد صدمه می­ زند، افزود: این دارو­ در کبد متابولیزه می­ شود تا قابلیت جذب داشته باشد، بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می­ آورد و به بخش بدن آسیب می ­رساند.

سورگی عنوان کرد: مصرف این دارو باعث بروز اختلالات جنینی می­ شود. مصرف ژلوفن در سه ماه اول دوران بارداری مجاز است ولی مصرف آن در سه ماه آخر بارداری ممنوع است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات