محققان کشورمان موفق به ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن شدند که بیماران را از درد ناشی از سوزن و خطر انتقال بیماری های واگیر دار و عفونی خلاص می کند.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا عباسیان، مخترع دستگاه تزریق بدون سوزن با بیان این که این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که به راحتی شارژ و در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد درد و خون ریزی، دارو را از طریق منافذ پوست به زیر پوست انتقال می دهد و قابلیت تنظیم برای انواع سنین را داراست، افزود: حجم کم و سهولت استفاده از آن برای همه افراد در تمام سنین، عدم تخریب بافت و جلوگیری از ایجاد نکروز، قرار گیری دارو پس از تخریب در بهترین حالت و جذب سریع آن، تزریق دارو به وسیله خود فرد بدون خطر شکستگی سوزن و یا تزریق مستقیم دارو به درون رگ از جمله مزایای این دستگاه است.

به گفته وی همچنین استفاده از این دستگاه موجب کاهش انتقال بیماری های واگیر دار و عفونی می شود.

عباسیان به سهولت استفاده از این دستگاه خصوصا در کودکان و کهنسالان اشاره کرده و با بیان این که با وجود این دستگاه نیاز به استریلیزاسیون نیست، افزود: دستگاه تزریق بدون سوزن تنها وسیله درمانی است که تاکنون در رفع مشکلات مربوط به درمان بیماری هایی همچون دیابت برای تزریق انسولین و سایر بیماری هایی که به تزریق مداوم دارو نیاز دارند، ساخته شده است.

وی گفت: این دستگاه می تواند برای مبتلایان به سرطان و همچنین افرادی که آلوده به بیماری هایی همچون هپاتیت هستند مورد استفاده قرار گیرد تا درد ناشی از تزریق را احساس نکنند.

وی افزود: افراد مبتلا به بیماری های ذکر شده در تزریق روزانه خود توسط سرنگ های معمولی علاوه بر تحمل مشکلات ناشی از بیماری باید درد، سوزش، ترس و استرس های ناشی از استفاده سوزن برای تزریق را نیز به جان بخرند اما این دستگاه دارو را از طریق منافذ پوست به زیر پوست بدون ایجاد درد و خون ریزی انتقال می دهد.

عباسیان تاکید کرد: دستگاه به گونه ای طراحی شده است که به راحتی شارژ شده و در کمترین زمان ممکن عمل تزریق را انجام می دهد. همچنین این دستگاه پس از شارژ، دارو را به مقدار لازم در داخل آمپول پر می کند و قابلیت تنظیم برای انواع سنین را داراست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات