مهندسان موفق شدند پرواز یک هواپیمای هوشمند کوچک را با استفاده از تلفن هوشمند کنترل کنند.

به گزارش افکارنیوز ، شرکت آلمانی" توبی ریچ" که متخصص در ساخت گجت های قابل کنترل با تلفن هوشمند است، هواپیمای هوشمند خود را رونمایی کرده که بنا بر ادعای این شرکت نخستین هواپیمای قابل کنترل با تلفن هوشمند در جهان است.

اگرچه ممکن است سازندگان کیت PowerUp که قابلیت کنترل با تلفن هوشمند را به هواپیمای کاغذی خود افزوده اند به این ادعای توبی ریچ معترض شوند اما هواپیمای هوشمند آلمانی ها نخستین بسته کاملی است که در زمینه هواپیماهای کنترلی با تلفن هوشمند عرضه شده است.

این هواپیمای هوشمند از پلی پروپیلن ساخته شده و سبک وزن است، موتور و اهرم ملخ، درون دماغه هواپیما قرار داده شده تا احتمال آسیب دیدگی آن در زمان سقوط کاهش یابد. پژوهشگران استفاده از یک ملخ اضافی را نیز در این هواپیما مد نظر قرار داده اند تا در صورت لزوم و زمانی که فرود دچار مشکل شود از آن استفاده کنند.

باتری لیتیوم پلیمری این هواپیما نیز بسیار سبک وزن است و فقط یک گرم به وزن هواپیما می افزاید.

توبی ریچ می گوید این باتری می تواند انرژی مورد نیاز برای بیش از پنج دقیقه پرواز را تامین کند اما پرواز تا سی دقیقه نیز امکان پذیر است چرا که هواپیما امکان سر خوردن و گلاید کردن در هوا را دارد. این باتری را می توان با استفاده از یک کابل USB کوچک طی ۱۵ دقیقه دوباره شارژ کرد.

این هواپیمای هوشمند از طریق بلوتوث هوشمند که دامنه ۶۰ متری دارد به وسایل الکترونیکی iOS متصل می شود. اما در هر پرواز می توان آن را فقط با یک دستگاه جفت و هماهنگ کرد. روشن شدن یک لامپ LED سفید در جلوی این هواپیما نشان دهنده وضعیت ارتباطی با آن است. این هواپیما به طور خودکار و بی سیم به روز می شود تا جدیدترین نسخه از نرم افزارها را به اجرا بگذارد.

استفاده از بلوتوث هوشمند و در حقیقت نداشتن دوربین به معنای آن است که برخلاف هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) که از طریق وای فای ارتباط می گیرند، این هواپیمای هوشمند نمی تواند تصویر ویدیویی به نمایشگر دستگاه iOS کنترل کننده خود ارسال کند.

آنچه که این هواپیما برای کاربر فراهم می کند افق مصنوعی است که بخش عمده صفحه نمایشگر را با یک نوار لغزنده لمسی می پوشاند؛ در زیر آن، باقی مانده شارژ باتری و قدرت سیگنال نمایش داده می شود.

هواپیمای هوشمند سطح ۲۵۶ با چرخش دستگاه iOS  کنترل می شود. توبی ریچ می گوید این هواپیما برای ماندن در هوا با سرعت پایین طراحی شده تا امکان پرواز در محیط های بسته را بدون بازتاب تیز لیزری داشته باشد. اپلیکیشن کنترل کننده همچنین شامل ویژگی دستیار پرواز است که به طور خودکار تنظیمات و اصلاحات را برای کمک به تثبیت پرواز انجام می دهد.

این هواپیما با قیمت ۶۹ پوند در آلمان به فروش می رسد. قیمت این هواپیمای هوشمند در دیگر کشورهای اروپایی ۸۱ پوند تعیین شده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات