سلامت>  عمومی- گروه دانش و سلامت - آرش نهاوندی: سلامت و امنیت غذایی و استفاده از کودهای شیمیایی و سرطان زابودن آنها ازجمله دغدغه های کارشناسان تغذیه است.

طی سال های اخیر گزارش هایی مبنی بر آلودگی مواد غذایی به دلیل استفاده از کودها و سموم شیمیایی در تولید آنها و مضرات آن برای سلامت مردم انتشار یافته است. تعدادی از کارشناسان نیز به بررسی مشکلات و مسائل در این زمینه پرداختند. در ادامه به اظهارات برخی از این کارشناسان و تعدادی از کارشناسانی که با روزنامه همشهری گفت وگو کرده اند، خواهیم پرداخت. مسئله سلامت و امنیت غذایی، ازجمله چالش های اساسی در حوزه سلامت کشور است که بایستی به آن توجه ویژه شود.

دکتر محمدرضا واعظ مهدوی کارشناس سلامت در این باره گفت: به نظر می رسد که در مقوله مواد غذایی وارداتی، کنترلی وجود ندارد، به طوری که این وضعیت در ارتباط با میوه ها قابل طرح است. همچنین در زمینه محصولات غذایی که به صورت قاچاق وارد می شود این کنترل وجود ندارد. البته در این میان باید به روند رو به افزایش بیماری های غیرواگیر توجه داشت.

کارشناسان زیادی ازجمله دکتر مهدوی بروز این وضعیت را مرتبط با غذا و تغذیه می دانند؛ افزایش ابتلا به بیماری هایی همچون کبد چرب و قلبی عروقی، می تواند از آثار ناگوار تغذیه نادرست و ناسالم باشد. موضوع دیگری که طی ۸سال به کرات از سوی کارشناسان تغذیه عنوان شده این موضوع بوده که دسترسی مردم به غذای سالم از وظایف دولت است. کارشناسان با این توصیه می خواهند این مسئله را یادآور شوند که یک اهرم نظارتی بسیار قوی باید بالای سر تولید کنندگان قرار داشته باشد.

دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است که مستندات و اسناد بالادستی و همچنین سند چشم انداز ۲۰ساله بر سلامت و امنیت غذایی تأکید دارند. استفاده از کودهای شیمیایی از مهم ترین دغدغه های کارشناسان تغذیه است؛ چراکه آنها بر این باورند که کشاورزان ما هنوز در مورد استفاده از این کودها اطلاعات کافی ندارند و به طور دقیق نمی دانند چه میزان از این کودها باید مصرف کنند.

طبق برنامه ۵ساله پنجم توسعه کشور می بایست تا پایان این برنامه ۳۵درصد کودهای مصرفی در تولید محصولات کشاورزی از نوع کودهای آلی و ارگانیک باشد، اما متأسفانه آنچه را ما می بینیم، اینگونه نیست و کودهایی که برای محصولات کشاورزی و باغی استفاده می شود، سرشار از سموم هستند. دکتر صفوی، مدیر گروه تغذیه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت وگو با همشهری تاکید کرد: نظارت دقیقی بر مصرف کود و سموم در زمین های زراعی اعمال نمی شود، متأسفانه استانداردهای مصرف کود و سم در ایران رعایت نمی شود.

در واقع افرادی که در مزارع کار می کنند اغلب از این استانداردها یا آگاهی ندارند یا تصور می کنند با استفاده از هرنوع سم یا کود و مصرف آنها به هر میزان می توان بهتر آفت ها را از بین برد و محصولات مطلوب تر و با کیفیت بالاتری نیز ارائه داد که البته این تصوری کاملا اشتباه است. یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که نظارت دقیقی بر میزان استفاده از سموم برای از بین بردن آفات در مزارع وجود ندارد. او موادی را که از طریق کودها و سموم به بدن منتقل می شوند بسیار خطرناک دانست و گفت: نیترات و نیتریت با حرارت دیدن تبدیل به نیتروزامین می شوند. نیتروزامین یک ماده سرطان زاست که اصطلاحا به آن ماده کارسینوژن یا سرطان زا می گویند.

دکتر هدایت حسینی، از مسئولان سازمان غذا و دارو اما راه حل را در این می داند که باید این مسئله را درنظر داشت که نمی توان هر سمی را برای هر گیاهی استفاده کرد. هر سم مخصوص یک گیاه است این مسئله به ویژه درباره گیاهانی که منشأ مواد غذایی محسوب می شود باید رعایت شود. اگر سمی مخصوص گندم است باید فقط برای گندم استفاده شود و اگر سمی مختص خیار است، باید آن را در مزارع خیار به کار برد. یکی از موضوعات مهم در استفاده از کود و کودهای شیمیایی این است که کود را باید بر حسب نیاز زمین و نوع محصول استفاده کرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات