مسائل مربوط به قلب از زمان آغاز آفرینش، انسان ها را به خود مشغول داشته و همه کتابها و شعرها آن را با معنی عشق استفاده کرده اند اما اکنون دانشمندان به یافته های بیشتر در مورد این عضو بدن دست یافته اند از جمله اینکه پمپاژ خون درون قفسه سینه نیز به همان اندازه پیچیده است.

به گزارش افکارنیوز ، در این گزارش به معرفی هشت حقیقت جالب در مورد قلب پرداخته شده است.

۱- قلب انسان بطور متوسط در هر دقیقه ۷۲ بار، در هر روز ۱۰۰ هزار بار، در هر سال سه میلیون و ۶۰۰ هزار بار و در کل عمر ۲.۵ میلیارد بار می تپد.

۲- قلب انرژی کافی برای هدایت یک تراکتور برای ۳۲ کیلومتر را تولید می کند. از این رو، در کل دوران زمان این میزان انرژی معادل سفر رفت و برگشت به ماه است!

۳- قلب در طول یک عمر متوسط حدود ۱.۵ میلیون بشکه خون تولید کرده که برای پر کردن ۲۰۰ واگن مخزن قطار کافی است.

۴- خنده واقعا برای قلب معجزه کرده و بهترین درمان برای تنش است. یک خنده خوب از ته دل می تواند ۲۰ درصد خون بیشتر به کل بدن ارسال کند. از این رو بهتر است به تماشای فیلمهای خنده دار پرداخته و با افراد خوشگذران و شاد وقت بگذرانید.

۵- گوشی طبی توسط رنه لینک، پزشک فرانسوی اختراع شد که چسباندن گوش را بر روی سینه بیماران برای شنیدن صدای قلب آنها نامناسب می دانست.

۶- قلب زنان معمولا سریعتر از مردان می تپد. قلب یک مرد متوسط تقریبا ۷۰ بار در ثانیه و قلب یک زن متوسط ۷۸ بار در دقیقه می زند.

۷- پژوهشها نشان داده که فردای روز تعطیل بر قلب بیشترین تاثیر را داشته چرا که بیشتر حملات قلبی در ساعات اولین صبح روز بعد تعطیلی بین ۸ تا ۹ رخ می دهد.

۸- تصور می شود که تداعی معنی عشق برای قلب از یک شهر باستانی در یونان موسوم به شحات نشات گرفته که در آن گیاه Silphium با دانه های قلبی شکل پرورش داده می شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات