آیا تا به حال به این فکر کردید که علامت [@] چیست و چرا باید بین نام کاربری و نام سرور قرار گیرد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید و می خواهید بدانید که ابداع علامت [@] کیست همراه دریچه باشید.

به گزارش افکارنیوز ، امروزه داشتن ایمیل برای همه ما ضروری است چرا که به یکی از متداول ترین راه های ارتباطی تبدیل شده است. شاید بیشتر ما در هنگام پر کردن فرم های اداری و یا ثبت نام در سایتی آدرس ایمیل خودمان را به همراه علامت @ می نویسیم و هیچگاه هم فکر نکرده ایم که این علامت چیست و چرا باید باشد؛ در واقع این یک نوع حرف اضافه است که هم جداکننده آدرس و نام سرور است که هیچ گاه هم توسط سایر علامت های دیگر اشتباه گرفته نمی شود.

ایمیل سرویسی است که بعضی از ما حدود ۲۰ سال است که از آن استفاده می کنیم اما بهتر است بدانید که عمر ایمیل بیش از این هاست. اولین سرویس های ایمیل در دهه ۱۹۶۰ میلادی ایجاد شدند و بر اساس گزارش Wired مهندس کامپیوتری به نام" ری تاملینسون" پدیدآورنده بسیاری از ابداعات ایمیل مانند علامت @ است.

تاملینسون درباره انتخاب این علامت این چنین می گوید:

" به کیبورد نگاه کردم، و فکر کردم: چه چیزی را می توانم انتخاب کنم که با بقیه حرف ها اشتباه گرفته نشود؟ اگر فردی وجود داشت که در نامش حرف @ وجود داشت این علامت انتخاب مناسبی نیست اما خوشبختانه این علامت جزو حروف الفبا نیست و به نظر مناسب است. علامت های دیگری مانند کاما، اسلش، پرانتز، خط تیره و براکت را ممکن است افراد در نام کاربری خود به کار ببرند، به این ترتیب تنها سه یا چهار کاراکتر باقی می ماند و @ به نظر مناسب ترین آنهاست. همچنین این علامت که at خوانده می شود مشخص می کند که نام کاربری در چه سروری واقع است. "

نکات جالب در مورد تاریخچه ایمیل:

- تاملینسون برای" بولت برانک" و" نیومن" کار می کرد که در واقع یک شرکت مهندسی بوستونی بود که طراحی اصلی سخت افزار و نرم افزار آرپانت، شکل اولیه اینترنت امروزی محسوب می شود. تمامی اختراعات او در این شرکت انجام گرفته است.

- اولین سرور ایمیل در سال ۱۹۶۱ میلادی راه اندازی شد که به وسیله آن کاربران می توانستند توسط سرور به یکدیگر پیام ارسال کنند. در واقع پیام ها هیچگاه از سرور اصلی خارج نمی شدند و کاربران تنها پس از لاگین کردن قادر به دریافت و مشاهده پیام ها بودند.

- برای قرار دادن @ در آدرس ایمیل، تاملینسون می بایست برنامه خود را به تمامی سایت های آرپانت ارسال می کرد که خوشبختانه در آن زمان یعنی سال ۱۹۷۲ میلادی تنها ۱۲ سایت دیگر در دنیا وجود داشت…
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات