بر اساس تحقیقات جدید مادران بارداری که دچار خرناس هستند، دارای نوزاد کم وزن خواهند بود.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس این تحقیق در زنان بارداری که حداقل سه شب در هفته خرناس می کشند، در مقایسه با دیگر زنان باردار احتمال سزارین بیشتر می شود.

تحقیقات پیشین نشان داد فشار خون بالا در دوران بارداری و پره اکلامپسی با خروپف مرتبط است.

در این تحقیق، یک هزار و ۶۷۳ زن باردار که بیش از یک سوم آنان سابقه خروپف داشتند، شرکت کردند.

نتایج نشان داد: زنانی که بیش از سه مرتبه در هفته دچار خرناس بودند، در معرض خطر عواقب منفی زایمان ازجمله سزارین و تولد نوزاد کم وزن قرار داشتند.

محققان اظهار کردند: خروپف مزمن خطر بیشتری در پی دارد. زنانی که قبل و در دوران بارداری خروپف می کنند، دوسوم بیشتر احتمال دارد نوزاد با ۱۰ درصد کمبود وزن داشته باشند و احتمال سزارین نیز دو درصد افزایش می یابد.

محقق این تحقیق، دکتر لوئیس اوبراین از دانشگاه اختلالات خواب میشیگان اظهار کرد: دلایل جالبی در مورد ارتباط خرناس دوران بارداری و چگونگی تاثیرات سلامت مادر وجود دارد، اما اطلاعات اندکی در مورد تاثیرات آن بر سلامت نوزاد می دانیم.

وی اظهار کرد: ما دریافتیم ارتباط بسزایی بین خرناس مادر در دوران بارداری و سزارین و کم وزنی نوزاد وجود دارد، این نتایج نشان می دهد مشکلات تنفسی زنان منجر به خطرات زایمان می شود.

درمان خطراتی مانند آپنه خواب در دوران بارداری موجب کاهش تولد نوزاد با وزن کم، سزارین و NICU (مراقبت های ویژه بعد از زایمان) خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات