نظرسنجی کافه سینما درباره ساخت فیلم محمدجواد ظریف

در تمام دنیا همینطور است؛ یعنی شما بروید بگردید، می بینید خیلی از فیلم های درجه یک دنیا، درباره شخصیت های واقعی و مهم و تاثیرگذار آن کشور است. مثل لینکلن و مارگارت تاچر.

مجله همشهری جوان:
 در تمام دنیا همینطور است؛ یعنی شما بروید بگردید، می بینید خیلی از فیلم های درجه یک دنیا، درباره شخصیت های واقعی و مهم و تاثیرگذار آن کشور است. مثل لینکلن و مارگارت تاچر. توی سینمای ما هم از قدیم، همین برنامه بوده. بهترین فیلم های ما درباره مردان یا زنان بزرگی است که این کشور را به موفقیتی رسانده اند. مثل فیلمِ… چیز. الان می گوییم. هولمان نکنید. سر زبانمان است. همان فیلمه دیگر. چیز. خب حالا ما یادمان نمی آید، دلیل نمی شود که چنین فیلم هایی ساخته نشده است یا دلیل نمی شود چنین مردمانی وجود نداشته اند. آهان یادمان آمد. پوپک و مش ماشالا! حالا معروف نیستند، ولی موفق که هستند. مهم این است که نمونه یک انسان موفق تبلیغ شود. بر همین اساس، سایت کافه سینما، دست به یک نظرسنجی زده که بیایید و نظرتان را درباره ساخت فیلم دکتر ظریف بگویید و خط اصلی داستان چه باشد و اینها. ما هم که اصلا خوراکمان خط اصلی و سوژه است. خودمان یک تنه و یک شبه، این فیلمنامه را نوشتیم و منتشر کردیم:

نام فیلم: ظریف مصور

کارگردان: سید احسان عمادی

فیلمنامه: رویداد سینمایی

بازیگران: شریفی نیا در نقش دکتر ظریف، هلنا بوهام کارتر در نقش اشتونخط اصلی: دکتر می خواهدبرود ژنو. اشتون بس که زنگ زده، دکتر را کلافه کرده. درد کمرش هم هنوز خوب نشده. در ژنو، اشتون به استقبال دکتر می رود و ایشان را برای شام دعوت می کند. منتها دکتر می گویدکه منزل برایش غذا فرستاده. سر میز مذاکرات، دکتر مدام با موبایلش حرف می زند. هر بار اشتون می پرسد کیست، می گوید آقای شیرین است. موقع امضای تفاهم، یکدفعه در باز می شود و به همراه طوفان، شیلا خداداد با دوتا بچه وارد می شود. رو به اشتون می کند و با گریه می گوید: دست نگه دارید. امضا نکنید.

بعد رو به دکتر می کند و می گوید: بهش گفتی زن و بچه داری؟

دکتر: چه ربطی داره؟ این فقط یک مذاکره است. اصلا شما کی هستی؟

شیرین:
به زن اولت هم همین رو گفتی؟ منم شیرین. شیرین کیهانی!

قند دکتر می افتد و دیسک کمرش از سه جا می ترکد. هیچی دیگر. گند می خورد توی مذاکرات.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات