دانشمندان راهکارهای جالبی برای کمک به افراد سرمایی در فصل زمستان دارند که برخی از آنها در عین مؤثر بودن بسیار خلاقانه و منحصربفرد هستند.

به گزارش افکارنیوز ، دانشمندان به تازگی پی برده اند که صندلی های گهواره ای" ننویی" می تواند به افرادی که دچار سرمازدگی و یا افت دمای بدن شده اند، کمک فراوانی نماید.

گفتنی است: این نوع صندلی معمولا توسط افراد برای تمدد اعصاب به کارمی روند و افراد با تاب خوردن روی آن سعی در آرامش اعصاب خود می کنند اما دانشمندان استفاده از این صندلی در زمستان را به افراد سرمایی توصیه می کنند.

بررسی ها نشان می دهند: هنگامی که دمای بدن به زیر۳۷ درجه سانتی گراد می رسد، افراد دچار لرز می شوند و عضلات آنها دچار انقباض غیرعادی و عدم تحرک می شود، برای رفع این مشکل استفاده از صندلی گهواره ای توصیه می شود زیرا تاب خوردن با این صندلی سبب حرکت اجباری بسیاری از عضلات بدن و در نتیجه تسریع خون رسانی به اعضای بدن و افزایش جریان خون می شود.

دانشمندان توصیه می کنند: افراد علاوه بر تاب خوردن بر روی این صندلی از پوشش های گرم مثل پتو برای بالا بردن سریع دمای بدن خود به ویژه هنگامی که از محیط خارج که سرمای شدیدی داشته به داخل خانه استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات