اسفناج دارای سه ماده قوی برای جوان سازی و شادابی پوست است.

به گزارش افکارنیوز ، سال ها جوان تر به نظر برسید!

۱. سیب زمینی شیرین:


طعم شیرین و متفاوت این نوع سیب زمینی، باعث شده که چندان میان ما ایرانی ها طرفدار نداشته باشد، اما بهتر است بدانید که سیب زمینی شیرین، منبع بسیار غنی بتاکاروتن است که در بدن، تبدیل به ویتامین A می شود و ویتامین A هم به نوبه خود، باعث می شود روند نوسازی سلول های پوست شتاب بگیرد و پوست و چهره شما سالم و جوان شود. سیب زمینی شیرین را می توانید مثل سایر انواع سیب زمینی، به صورت پخته، کباب کردن و یا سرخ کرده برای خوردن اماده کنید، اما همیشه کباب شده از انواع دیگر سالم تر است و مواد مغذی موجود را به نحو بهتر و کامل تری به بدن شما ارائه می کند.

۲. هویج:


هویج هم مانند سیب زمینی شیرین، منبعی غنی از بتاکاروتن، این دوست سلامتی و زیبایی است. علاوه بر نقش مهمی که بتاکاروتن برای نوسازی سلول های پیر و مرده پوست ایفا می کند، به عنوان یک آنتی اکسیدان، رادیکال های آزادی را که موجب تسریع روند پیری سلول های پوست می شوند نیز از بین می برد و بدین ترتیب، از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند و به شادابی پوست شما یاری می رساند. هویج را پوست بکنید و گاز بزنید و از خوردن این سبزی فوق العاده، لذت ببرید. می توانید آن را به صورت رنده شده در سالاد بریزید، آب هویج بگیرید و با اشتیاق بنوشید، یا اینکه در غذا بریزید و به شکل پخته آن را مصرف کنید. بتاکاروتن موجود در هویج پخته، بیشتر از هویج خام است.

۳. اسفناج:


اسفناج دارای سه ماده قوی برای جوان سازی و شادابی پوست است؛ ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتن. اسفناج، پوست شما را در مقابل آسیب های اشعه فرابنفش خورشید محافظت می کند و شفافیت و زیبایی را به چهره شما می بخشد. خوشبختانه بورانی اسفناج در میان وعده های غذایی ما رواج دارد، اما می توانید از اسفناج در انواع خورش ها، آش ها یا حتی در سس ها نیز استفاده کنید.

۴. گردو:


ویتامین E موجود در گردو، همچون سپری محافظ از پوست شما نگهبانی می کند. این ویتامین، رادیکال های آزاد مخرب پوست را دفع می کند و بدین ترتیب به استحکام و کشیدگی پوست یاری می رساند. همچنین امگا۳ موجود در گردو، بیش از سایر مغزهاست و از ویتامین B گردو نیز نباید غافل شد. پوست گردو را بشکنید و آن را به همراه نان و پنیر صبحانه، میل کنید و مواد مغذی آن را به بدن خود برسانید.

راز/ شماره ۳۷/ آذر ماه ۹۲/ لیلا رعیت/ صفحه ۶۸
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات