تخم مرغ از جمله مواد غذایی است که گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه برای حفظ سلامت بدن فوائد بسیاری دارد.

به گزارش افکارنیوز ، زرده تخم مرغ نسبت به سفیده آن سه برابر کالری بیشتری دارد. هر عدد زرده تخم مرغ حاوی پنج گرم چربی و ۲۱۰ گرم کلسترول خوراکی است. همچنین زرده تخم مرغ منبع غنی از ترکیباتی موسوم به «لوتئین» و «زائگزانتین» است. ترکیب های موجود در زرده و سفیده تخم مرغ تقویت کننده بینایی هستند و خطر تحلیل نقطه ماکولار چشم ناشی از افزایش سن را که عامل اصلی نابینایی پس از ۵۰ سالگی است، کاهش می دهند.

یافته های پزشکان تغذیه در دانشکده سلامت عمومی هاروارد نشان می دهد که ارتباط قابل توجهی بین مصرف تخم مرغ و بیماری قلبی وجود ندارد. در حقیقت مصرف مداوم تخم مرغ ممکن است به پیشگیری از لخته های خونی، سکته مغزی و قلبی کمک کند.

تخم مرغ همچنین منبع غنی از ترکیبی موسوم به «کولین» است که فعالیت مغز، سیستم عصبی و سیستم قلب - عروق را تنظیم می کند. همچنین این ماده خوراکی منبع طبیعی ویتامین D است.

همچنین مصرف تخم مرغ می تواند از سرطان سینه جلوگیری کند. نتایج یک مطالعه نشان می دهد زنانی که حداقل در هفته شش عدد تخم مرغ مصرف می کنند ۴۴ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین تایمز، تخم مرغ حاوی مقدار زیادی گوگرد و مجموعه ای از ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سلامت پوست و مو مفید هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات