یک متخصص طب فیزیکی گفت: ستون فقرات در بدن، جزء مهمترین بخش های بدن است و در صورتی که کوچکترین آسیبی به آن وارد شود، گاهی جبران آن ممکن نیست. از این رو با مشاهده کوچکترین اختلال در" ستون فقرات" ، برای درمان آن باید اقدام شود.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر غلامرضا رئیسی متخصص طب فیزیکی گفت: انحراف جانبی ستون فقرات، به معنی انحراف از خط عمودی به سمت راست و چپ است و حداقل زاویه ای که به آن" انحراف ستون فقرات" می گویند، ۱۰درجه است.

وی گفت: " انحرافات ستون فقرات" بیشتر در سنین نوجوانی به وجود می آید و یا حتی ممکن است نوزاد از بدو تولد دچار انحراف ستون فقرات باشد. این بیماری علت مشخصی ندارد اما یکی از دلایل آن ژنتیک است.

وی افزود: اگر انحراف ستون فقرات قبل از سن بلوغ درمان نشود، درمان آن سخت تر می شود و مشکلات نخاعی برای فرد ایجاد می کند.

رئیسی با بیان اینکه انحراف ستون فقرات باید توسط والدین تشخیص داده شود افزود: با مشاهده هرگونه بیرون زدگی یکی از کتف ها و یا حالت گوژ پشتی باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

وی تصریح کرد: درمان های غیر جراحی انحراف ستون فقرات، استفاده از حرکت های اصلاحی، حرکت درمانی و استفاده از آتل های ستون فقرات است.

رئیسی توصیه کرد: برای درمان انحراف ستون فقرات، فرد از میله بارفیکس آویزان شود و بدون اینکه خود را بالا بکشد، به مدت کوتاهی بدن خود را آویزان نگه دارد. همچنین ورزش دیگر این است که فرد بایستد، بالا تنه خود را به طرفین خم کرده و دست ها را در امتداد ران پایین و بالا ببرد و توجه کند به سمت جلو خم نشود.

همچنین تمرین دیگر روی دو زانو بنشیند، یک دست را به کمر بزند و دست دیگر را بالای سر ببرد و به سمت مخالف بکشد، این تمرین را در سمت دیگر بدن نیز تکرار کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات