بی تردید، اکتشاف جهان از درون خانه و هنگامی که روی مبل نشسته اید، تجربه ای جالب توجه محسوب می شود. برای افرادی که از پول و نیروی جسمانی کافی برای فتح قله های مرتفع جهان و یا مشاهده گنجینه های زیر آب برخوردار نیستند، " گوگل استریت ویو" یکی از بهترین ابزارهایی است که می تواند چشم اندازی پانوراما از نقاط مختلف را در اختیار آنها قرار دهد.

محمدمهدی حیدرپور، زیست نیوز - بی تردید، اکتشاف جهان از درون خانه و هنگامی که روی مبل نشسته اید، تجربه ای جالب توجه محسوب می شود. برای افرادی که از پول و نیروی جسمانی کافی برای فتح قله های مرتفع جهان و یا مشاهده گنجینه های زیر آب برخوردار نیستند، " گوگل استریت ویو" یکی از بهترین ابزارهایی است که می تواند چشم اندازی پانوراما از نقاط مختلف را در اختیار آنها قرار دهد. این در شرایطی است که هزینه ای برای این تور فوق العاده پرداخت نمی کنید. در ادامه برخی از مکان های دیدنی و شگفت انگیز که می توانید در فضای مجازی به اکتشاف آنها بپردازید را معرفی می کنیم.

جنگل بارانی آمازون، برزیل

آمازون، بزرگترین رودخانه در جهان محسوب می شود که به همراه جنگل های بارانی معروف خود منزلگاه میلیون ها گونه مختلف است. زیست شناسان به طور مداوم گونه های جدیدی را در این منطقه کشف می کنند. با این وجود، درختان و موجودات ساکن آمازون به واسطه فعالیت های انسان به ویژه جنگل زدایی تهدید می شوند.

گوگل با همکاری" بنیاد آمازون پایدار" تصاویر مختلفی را از این منطقه تهیه کرده که محیط زیست و مردم بومی در کانون توجه آنها بوده اند. تیم گوگل با استفاده از دوچرخه و قایق به تهیه این عکس ها اقدام کرده و حتی از برخی ساکنان محلی برای راندن سه چرخه های دوربین دار استفاده کرده است.

کوه اورست، نپال/تبت

اورست، مرتفع ترین کوه جهان (۸ هزار و ۸۵۰ متر) در مرز نپال و تبت در قاره آسیا قرار گرفته است. نخستین تیمی که قله این کوه را فتح کرد شامل" سر ادموند هیلاری" و" شرپا تنزینگ نورگی" می شد که این صعود را در سال ۱۹۵۳ انجام دادند. شش دهه بعد نه تنها صعود از این کوه فعالیتی خطرناک محسوب نمی شد، بلکه هزاران نفر در مسیرهای کوه نوردی آن حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات