آنچه خانم ها باید بدانند!

به گزارش افکارنیوز ، اگر ناخن های خشک و شکننده دارید از کرم غلیظ و قوی برای چرب کردن ناخن ها و حفظ رطوبت دور و زیر آن استفاده کنید. اگر این کار را در زمان خواب انجام می دهید، قبل از خواب با دستکش نخی نازک دست های خود را بپوشانید.

چرا موی خانم ها می ریزد؟


شایع ترین علت ریزش مو در خانم ها از سنین نوجوانی تا سنین میانسالی، کمبود آهن بدن است که با مصرف غذاهای حاوی آهن نظیر گوشت قرمز، زرده تخم مرغ، جگر، گوشت ماهی و پرندگان، لوبیا، عدس، آناناس و اسفناج این مشکل برطرف می شود. دو عامل مهم در ایجاد فقط آن عبارتند از مصرف چای همراه غذا و مصرف نان هایی که خمیر آن ور نیامده است. به همین دلیل بهتر است چای را یک ساعت پس از صرف غذا نوشید و از نان هایی که خمیر ور آمده دارد و بدون جوش شیرین پخت می شود، استفاده کرد.

راهکاری برای داشتن ناخن های زیبا


اگر ناخن های خشک و شکننده دارید از کرم غلیظ و قوی برای چرب کردن ناخن ها و حفظ رطوبت دور و زیر آن استفاده کنید. اگر این کار را در زمان خواب انجام می دهید، قبل از خواب با دستکش نخی نازک دست های خود را بپوشانید.

زمانی که قصد شستن ظرف یا هر کار دیگری دارید که با آب در ارتباط است، دستکش های وینیلی بپوشید. همچنین توصیه می شود از موادی که حاوی آستون است پرهیز کنید، زیرا شدیداً باعث خشکی ناخن ها می شود.

رژلب های سربی


سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است؛ رژلب هایی که رنگ های قرمز دارند، حاوی مقادیر زیادی سرب هستند که برای سلامت مصرف کنندگان خطرناک است و باید مواد بی خطر جایگزین آن شوند. وقتی سرب در ترکیب این محصولات آرایشی استفاده می شود خود به خود بلعیده و میزان سربی که جذب بدن می شود افزایش می دهد. همه ما در طول روز مقدار زیادی سرب از طریق غذاها، آب آشامیدنی و حتی هوای آلوده شهرها دریافت می کنیم، بنابراین باید از ورود مقدار اضافی آن به بدن جلوگیری کنیم.

پوست مرطوبی داشته باشید


در فصل زمستان، هوای بیرون از خانه سرد و خشک است و هوای داخل خانه گرم و همچنان خشک است. این عوامل، پوست را بسیار خشک و خشن می کند. زمان آن رسیده است به فکر بخش هایی از بدن تان بیفتید که در زمستان به کلی از آن غافل بوده اید؛ مثل پاشنه ها، زانوها و آرنج. معمولاً پوست این بخش های بدن خشک و پوسته پوسته می شود. از پماد یا وازلین برای نرم و مرطوب کردن این نواحی استفاده کنید. بهتر است شب ها و موقع خواب، این نواحی را چرب کنید تا نرم تر شود. برای مرطوب کردن صورت تان نیز با توجه به نوع پوست تان از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

کدبانو/ شماره دوم/ آذر ماه ۹۲/ رها شریفی/ صفحه ۵۱
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات