براساس گمانه زنیها و پیش بینی های کارشناسان فناوری، کاربران تلفنهای هوشمند در سال ۲۰۱۴ می توانند در انتظار عرضه تلفنهای هوشمندی باشند که با انرژی خورشید شارژ می شود.

به گزارش افکارنیوز ، این روزها تلفنهای هوشمند ما بسیار قدرتمند شده اند و تمایزات اندکی با هم دارند. در دنیای اندرویدیها به نظر می رسد که ویژگیهای نرم افزار و پوسته هایی چون" TouchWiz" و" Sense" که تولیدکنندگان برای دستگاه های خود در نظر گرفته اند آنها را از هم جدا می کند و علت اصلی این است که سخت افزار داخل این دستگاه ها به شدت شبیه به هم هستند.

اگر گمانه زنی های یک سایت کره ای به نام زد دی نت صحت داشته باشد، تمایزها در عرصه سخت افزار در آینده می تواند متداول تر از امروز باشد. براساس یک گزارش جدید، وقتی صحبت از تأمین انرژی تلفنهای هوشمند از طریق انرژی خورشیدی به میان می آید شرکت اپل پا را از سایر رقبا فراتر گذاشته است.

به نظر می رسد که اپل به فناوری دست یافته است که می تواند به وسیله آن دستگاه های خود را به صورت خورشیدی شارژ کند. براساس اظهارات کارشناسان، اپل از حضور کارشناسانی در این عرصه استفاده کرده و اختراعات خود را در این رابطه ثبت کرده است. بنابراین به نظر می رسد که اپل یک گام درخشان دیگر در عرصه ساخت تلفنهای هوشمند بردارد.

این درشرایطی است که سامسونگ پیش از این یعنی در سال ۲۰۰۹ یک تلفن همراه با این فناوری تولید کرده است. این فناوری هنوز تکمیل نشده و در مراحل اولیه به سر می برد اما جدا از هرچیز دیگری نشان می دهد که سامسونگ نیز ایده هایی در این رابطه دارد.

با این تفاسیر آیا می توان گفت که در سال ۲۰۱۴ کاربران تلفنهای هوشمند شاهد عرضه تلفنهای هوشمند خورشیدی از طرف دو شرکت سامسونگ اپل خواهند بود. برخی از کارشناسان فناوری اعتقاد دارند که شاید اپل در این زمینه داوطلب نشود، چرا که تجربه نشان می دهد اپل برای استفاده از فناوریهای مدرن نیاز به زمان دارد اما احتمال عرضه یک تلفن هوشمند با فناوری شارژ خورشیدی از طرف سامسونگ کم نیست. همانطور که در سال ۲۰۱۳ نیز مشخص شد که سامسونگ از آزمایش فناوریهای جدید هراسی ندارد، بنابراین یک تلفن هوشمند خورشیدی از طرف این غول فناوری کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ غیرممکن نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات