در فصل زمستان نیاز بدن به انرژی افزایش می یابد. در این فصل، سرما باعث ایجاد التهاب مفصل و درد می شود و از طرفی سرماخوردگی و آنفلوآنزا شیوع پیدا می کند.

به گزارش افکارنیوز ، بسیاری از این بیماری های زمستانی به علت کمبود مواد معدنی یا ویتامین رخ می دهد از این رو با مصرف ویتامین هایی که در این مطلب ذکر شده است، می توان انرژی مورد نیاز بدن را تامین و از بروز این بیماری ها پیشگیری کرد.

ویتامین C: هر وقت احساس سرماخوردگی کردید ویتامینC مصرف کنید.

هرچند در فصل زمستان، سبزی و میوه سرشار از ویتامین های تقویت کننده سیستم ایمنی است اما، لازم است به طور منظم مکمل های ویتامین C را برای رشد بافت های بدن، داشتن استخوان و دندان های قوی و پیشگیری از آنفلوآنزا مصرف کنید.

ویتامینA: اگر کمبود آهن دارید، احتمال دارد که میزان ذخیره ویتامین A در بدن ناکافی باشد. ویتامین A باعث تقویت چشم ها و طراوت و نشاط پوست می شود. مصرف این ویتامین در این فصل که زمین خوردن امری طبیعی است، ضرورت دارد زیرا استخوان ها را تقویت می کند.

آهن: کمبود آهن، احساس خستگی ایجاد می کند به ویژه در زنانی که در دوران قاعدگی دچار خون ریزی شدید می شوند.

مکمل های آهن علاوه بر افزایش میزان انرژی، خون تازه و پر اکسیژن را به ریه ها، طحال، مغز استخوان، عضله ها و سلول ها ارسال می کند.

کلسیم: کلسیم به عنوان ماده معدنی لازم، از استخوان ها و دندان ها مراقبت می کند.

ویتامین D: با کوتاه تر شدن روزها و بلندشدن شب ها، کمتر نور خورشید را می بینیم. این درحالی است که نور خورشید برای بدن بسیار مهم است زیرا بدن از طریق آن، ویتامینD می سازد. به همین دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید در هر فرصت ممکن لازم است. بدون ویتامینD، بدن قادر به جذب کلسیم یا تحریک برخی واکنش های سیستم ایمنی نیست.

اسیدهای چرب امگا۳: روزهای تاریک و کوتاه زمستان همراه است با دمای پایین از این رو ممکن است افسردگی را نیز به همراه داشته باشد. مکمل های اسید چرب امگا ۳ می تواند روحیه را بالا ببرد، تمرکز ذهنی را بهبود دهد و از سرماخوردگی پیشگیری کند.

ویتامین E: اگر دچار خشکی فصلی پوست، ناخن و مو شده اید، این امر به دلیل کمبود ویتامین E است. این آنتی اکسیدان مرطوب کننده پوست را مرطوب می کند و قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن پوست، شکنندگی مو و ناخن در برابر آسیب های رادیکال آزاد، سوختگی و پسوریازیس و شوره را بهبود می دهد.

اسید فولیک: اگر طرفدار سبزی های برگ دار و سبز نیستید، به احتمال زیاد به اندازه کافی اسید فولیک دریافت نمی کنید. کمبود اسید فولیک باعث پوسته پوسته شدن پوست بر اثر حمام های داغ می شود زیرا به دلیل پایین بودن رطوبت، پوست قادر به حفظ رطوبت کافی نیست.

ویتامین B: این گروه از ویتامین های انرژی زا که B کمپلکس نام دارد کربوهیدرات را به انرژی تبدیل می کند تا چربی ها و پروتئین ها برای سوخت، مصرف شود. به همین دلیل است که با مصرف ویتامین B به ویژه B۱۲، افسردگی و اضطراب کاهش می یابد.

منیزیم: بیشتر زنان از دردهای قاعدگی دراین فصل رنج می برند. با افزودن مکمل منیزیم به برنامه غذایی روزانه انقباض عضله و ضربان عصب کاهش می یابد و این دردها کم می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات