این صابون ها حتی ممکن است برای سلامتی نیز مضر باشند…

به گزارش افکارنیوز ، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد: هنوز هیچ مدرک پزشکی به دست نیامده که ثابت کند صابون های آنتی باکتریال برای جلوگیری از انتشار باکتری ها و میکروب ها موثر هستند. طبق گزارش این سازمان با انجام بیش از ۴۰ سال مطالعه مشخص شد ترکیبات شیمیایی آنتی باکتریال که در تولید شمار زیادی از صابون ها و مواد شوینده استفاده می شوند قابلیت جلوگیری از شیوع میکروب ها را ندارند و حتی ممکن است برای سلامتی نیز مضر باشند.

کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا اظهار داشتند که در حال بررسی سلامت چند ماده شیمیایی از جمله «تری کلوسان» هستند که طبق مطالعات جدید می تواند با هورمون ها تداخل پیدا کند و حتی موجب رشد باکتری های مقاوم به دارو شود. «ساندرا کودر» از مرکز دارویی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: بسیاری از مصرف کنندگان شوینده های آنتی باکتریال تصور می کنند با استفاده از این محصولات خود را در مقابل بیماری ها محافظت می کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، طبق بررسی سازمان غذا و داروی آمریکا در تولید بیش از ۹۳ درصد این صابون ها از ترکیبات مضری چون «تری کلوسان» یا «تری کلوکاربان» استفاده می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات