مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد در هر دهه زندگی مراحل و اتفاقات مهمی در بدن هر فردی رخ می دهد که نیاز به برخی از مواد معدنی بیشتر از قبل می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در سن ۲۰ سالگی مصرف آهن یکی از مهمترین خوراکی ها برای دختران جوان محسوب می شود دریافت میزان کافی آهن و ویتامین B به طور مستقیم روی فراگیری مغزی اثر گذاشته و بین" عملکرد مغز" و اندام ها هماهنگی برقرار می کند.

در سن ۴۰ سالگی بارزترین اتفاق تغییر در ترشح هورمون های زنانه و حرکت تدریجی به سمت روزهای پرهیاهوی زندگی است مصرف ویتامین D، E، " کلسیم" و" منیزیم" بسیار مهم است و کلم بروکلی، کاهو، ماست، کشک،   بادام خام و قارچ منابع اصلی این ویتامین ها به حساب می آیند.

بارداری یکی از مراحلی است که اغلب خانم ها حداکثر تا دهه ۳۰ سالگی آن را تجربه می کننند ویتامین C، ویتامین D و A از ضروری ترین ویتامین هایی هستند که بدن به آنها در این سن احتیاج دارد و کاکائو، شیر، پنیر، ذرت، تن ماهی، اسفناج، عدس، لوبیا، سیب و موز سرشار از این ویتامین ها هستند کمبود دریافت این ویتامین ها باعث انتقال در جذب" کلسیم" مواد غذایی می شود و بدن مستعد ابتلا به بیماری های مختلف می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات