سلامت>  درمان- همشهری آنلاین: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از اجرای یک طرح گردشگری سلامت برای پذیرش بیماران عراقی در مراکز درمانی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا افشین حیدری در دیدار با مدیر بیمارستان آیت الله نبوی دزفول افزود: با توجه به عقد تفاهمنامه بین میراث فرهنگی خوزستان با استاندار بصره در زمینه گردشگری سلامت، شرکت های گردشگری می توانند بیماران عراقی را در مبادی ورودی استان تحویل و برای مداوا به مراکز درمانی استان منتقل کنند.

وی از شهرستان دزفول با وجود جاذبه های گردشگری به عنوان یکی از شهرهای هدف در اجرای طرح گردشگری سلامت نام برد و افزود: اجرای طرح گردشگری سلامت نقش مهمی در توسعه اقتصادی شهرستان دزفول و ارز آوری برای کشور به دنبال دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان همچنین ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح گردشگری سلامت شاهد پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری در استان خوزستان باشیم.

وی همچنین از پیگیری برای اجرای طرح تورهای مشارکتی برای کاروان های راهیان نور در این استان خبر داد و افزود: با اجرای این طرح، کاروان های راهیان نور ضمن سفر به خوزستان و دیدار از مناطق عملیاتی، از مناطق گردشگری خوزستان نیز دیدن می کنند.

سیدˈعبدالله نبویˈ مدیر بیمارستان آیت الله نبوی دزفول نیز در این نشست ضمن استقبال از اجرای طرح گردشگری سلامت و همکاری بیمارستان نبوی در اجرای این طرح گفت: بیمارستان آیت الله نبوی نخستین بیمارستان غیردولتی شهرستان دزفول با شش هزار متر زیربنا، چهار طبقه و یکصد تخت بیمارستانی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کشور عراق و سایر کشورها در قالب طرح گردشگری سلامت آماده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات