استحمام از جمله ی راههای بسیار مهم و ضروری برای حفظ سلامت بدن است اما گاهی اوقات باید برای رفتن به استحمام نکاتی را رعایت کرد بویژه اگر فرد دچار بیماری هایی مانند" آنفلوآنزای فصلی" باشد.

به گزارش افکارنیوز ، اکثر افراد در هنگام سرما خوردگی و یا" آنفلو آنزا" در ارتباط با استحمام دچار احساس تردید می شوند.

گفتنی است استحمام بویژه با آب گرم می تواند نقش یک بخور طبیعی برای مجاری تنفسی فرد را ایفا کند و باعث باز شدن" مخاط بینی" در افراد مبتلا شود.

بررسی ها نشان می دهند، اصلی ترین نکته که افراد سرما خورده باید به آن توجه کنند ساعات خاصی برای استحمام است که بهتر است در ساعات بعد ازظهر از ۱۲ الی ۱۶ صورت گیرد زیرا دمای هوا در این ساعات به طور معمول بالاتر است.

افراد پس از استحمام باید با لباس های گرم خود را پوشانده و تا حد امکان از خارج شدن از منزل در هنگام بیماری خودداری نمایند.

خشک کردن موها در این هنگام اهمیت فراوان دارد زیرا وجود" موی خیس" می تواند باعث تشدید علائم بیماری شود.

پزشکان درعین حال توصیه اکید می کنند که افراد در صورت ابتلا به آسم و یا سرفه های مزمن بسیار شدید در هنگام استحمام از استفاده از آب بسیار داغ خودداری کنند و حتماً" سیستم تهویه حمام" فعال باشد.

زیرا سنگین شدن هوا به علت تجمع بخار گاهی اوقات می تواند باعث تنگی نفس در این افراد شود. پزشکان توصیه می کنند در هنگام بیماری مدت زمان استحمام کوتاه و در حدود ۱۵ دقیقه باشد.

در هنگام بروز تب پزشکان توصیه می کنند افراد تا زمان فروکش کردن تب در صورت امکان پاشویه انجام دهند اما درعین حال پس از پاشویه بلافاصله پاهای خود را خشک نمایند تا دچار مشکلی مانند" روماتیسم" نشوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات