یک مسابقه جهانی به صورت آنلاین؛

QuizUp را خیلی ها یکی از برترین نرم افزار های iOS در سال پیش می دانند، شما با این اپلیکیشن در ۲۸۰ موضوع می توانید با دوستان آنلاین خود و یا کاربران دیگر اپلیکیشن، مسابقه معلومات بدهید.

به گزارش افکارنیوز ، ما معمولا فقط در زمینه تحصیلی خودمان می توانیم در آزمون هایی شرکت کنیم، اما خیلی جالب است که با این اپلیکیشن می توانید دانش خود را در زمینه سریال ها، فیلم ها، گیم ها، موسیقی و کتاب به بوته آزمایش بگذارید!

در دنیای واقعی جایی نیست که از شما به خاطر دیدن سریال گریز آناتومی یا «گیم آو ترونز» تقدیر شود، اما با کمک QuizUp یک باره احساس می کنید که آن همه وقت و انرژی و نکته بینی شما، انگار اتلاف وقت نبوده است!

شیوه استفاده از این اپ به این صورت است که شما نخست موضوع مورد نظر را انتخاب می کنید، مثلا سینما را. بعد یکی از دوستان خود یا یکی از کاربران را انتخاب می کنید تا به صورت آنلاین باو مسابقه بدهید، چند سؤال یک به یک مطرح می شوند، همه سؤال ها به صورت چهارجوابی هستند، هر بار که به یک سؤال پاسخ می دهید، می توانید ببینید که شما و رقیب تان پاسخ درست داده اید یا نه و دست آخر مشخص می شود که چه کسی برنده شده و بیشتر امتیاز آورده است.

با شرکت در مسابقه های متعدد، شما می توانید به تدریج امتیازهای خود را افزایش دهید.

علاوه بر جنبه ظاهری به گمانم این اپ سه فایده دیگر هم دارد:

- برای ما کاربران ایرانی، یک نوع تمرین زبان انگلیسی است و به افزایش توانایی درک مطلب ما کمک می کند.
- یک نوع تمرین ذهنی است، مغز هم نیاز به ورزش و تمرین دارد و بدون تمرین مداوم، دچار سستی و ضعف می شود. از لحاظ علمی هم ثابت شده است که فعالیت ذهنی پیوسته در طول زندگی، می تواند یک عامل پیشگیرانه از بیماری هایی مثل آلزایمر باشد.
- باعث می شود که جور دیگری به دنیای فرهنگ و هنر نگاه کنیم و وقتی سؤال هایی در زمینه فیلم یا کتاب از ما پرسیده می شود، ناخودآگاه حس می کنیم که انگار داشتن دانشی در این زمینه ها یک مزیت است، هر چند در جامعه مان این معلومات، خیلی وقت ها باعث برتری خاصی نمی شوند و به آنها بها داده نمی شود!

امکانات جانبی QuizUp:

- چت با دیگر کاربران
- امکان دیدن جدول رده بندی کاربران از نظر میزان امتیاز

با دیگران در سراسر جهان ارتباط داشته باشید ودوستان خود را به چالش بکشانید.

دانلود از طریق ITUNES
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات