شرکت گوگل با همکاری شرکتهای خودروسازی آئودی، هوندا و جی ام ائتلاف آزاد خودرویی را تشکیل داده است و سیستم عامل منبع باز اندروید را وارد تمام خودروهای جدید می کند.

به گزارش افکارنیوز ، ائتلاف آزاد خودرویی سیستم عامل اندروید را به یک استاندارد متداول برای رایانه های داخل خودرو تبدیل می کند و ۷۰۰ هزار اپلیکیشن موجود خودرویی را وارد داشبوردها خواهد کرد.

این ائتلاف با هدف تسریع نوآوری خودروها با رویکرد دسترسی پذیری و شخصی سازی فعالیت می کند.

با وجود یک رایانه اندرویدی در داشبورد اتومبیلها، رانندگان می توانند به نامه های الکترونیکی، اپلیکیشنها و موسیقی که در دستگاه تلفن هوشمند خود وجود دارد به طور مستقیم از داشبورد خود دسترسی پیدا کنند. همچنین انتظار می رود که برخی از اشکال فناوری تشخیص صوتی نیز برای کنترل بدون استفاده از دست نیز به کار گرفته شود. بی تردید ناوبری جی پی اس نیز بخشی از این ویژگیها را تشکیل خواهد داد.

این اقدام شبیه ائتلاف دستگاه های آزاد گوگل در سال ۲۰۰۷ است برای ترویج سیستم عامل اندروید برای تلفنهای هوشمند است. این ائتلاف نیازمند اعضایی است که توافق کنند محصولات ناسازگار با اندروید تولید نمی کند و همواره روی این سیستم عامل تمرکز می کنند. این ائتلاف درحال حاضر ۸۰ عضو دارد و موجب شده است که اندروید محبوب ترین سیستم عامل برای تلفنهای هوشمند باشد.

گوگل این مسئله را در نمایشگاه محصولات الکترونیک لاس وگاس اعلام کرد که از دیروز سه شنبه ۱۷ دی ماه برگزار شده است.

پاتریک بردی مدیر مهندسی اندروید گوگل در این رابطه گفته است که امروز میلیونها نفر از مردم تلفنها و تبلتهای اندرویدی خود را به اتومبیلها می آورند اما هنوز تجربه رانندگی سیستم عاملی را که برای اتومبیل نوشته شده باشد ندارند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد اجرای اپلیکیشنهای محبوب در اتومبیل و کنترل آن از روی داشبورد بسیار عالی خواهد بود.

اپل پیش از این با همکاری شرکتهایی چون بی ام دابلیو، دایملر، مرسدس و هوندا تلاش می کند داشبوردهای هوشمندی که دارای سیستم عامل iOS هستند تولید کند تا این اتومبیل ها با سیستم عامل آی پد ها و آی فونها کار کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات