پژوهشگران راه حل های تازه و جالبی را دراختیار خانم هایی که نگران تشدید" آکنه های پوستی" در روز خواستگاری خود هستند، ارائه می دهند که تأثیرات بسیار مثبتی بر رفع مشکل آنها می گذارد.

به گزارش افکارنیوز ، پزشکان به بانوانی که مراسم خواستگاری و یا عروسی پیش رو دارند اما با مشکل آکنه مواجه هستند، توصیه می کنند از حدود یک ماه قبل از آن رژیم غذایی خاصی عاری از شکلات و یا تنقلات خوراکی، مواد پرچرب و ادویه ها را در پیش گیرند.

گفتنی است، علاوه بر رژیم غذایی و دوری از استرس، این افراد می توانند با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو یک درمان دوره ای ویژه برای کنترل آکنه های پوستی را آغاز کنند.

همینطور تست لوازم آرایشی برای آرایش در روز موردنظر نیز از مدتی قبل بسیار اهمیت دارد، زیرا می تواند باعث حساسیت در فرد شود و توصیه می شود افراد از وسایل آرایشی نو، استاندارد و به ویژه وسایلی که تا قبل از آن مورد استفاده آنها قرارگرفته و حساسیت ایجاد نکرده، استفاده نمایند.

درصورت رعایت تمامی این نکات و باز هم به وجود آمدن آکنه ها ی پوستی، افراد می توانند با استفاده از تکنیک های آرایشی تا حد زیادی اثر این آکنه ها را خنثی نمایند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات