پژوهشگران به خانم هایی که مراسم عروسی و یا خواستگاری در پیش رو دارند توصیه می کنند رژیم غذایی خاصی برای داشتن زیبایی بیشتر در این مراسم را از قبل رعایت نمایند.

به گزارش افکارنیوز ، با وجود مزایای فراوانی که مصرف شیر برای سلامت افراد به ویژه بانوان دارد اما برای گروه خاصی از بانوان مصرف زیاد آن به صورت خالص توصیه نمی شود.

گفتنی است، تحقیقات نشان داده است دخترانی که در روز دو یا چند لیوان شیر مصرف می کنند تا ۲۰ درصد بیشتر از سایر دخترانی که تنها روزی یک لیوان شیر مصرف می کنند در معرض ابتلا به" آکنه های پوستی" قرار دارند.

پژوهشگران علل خاصی از جمله عدم وجود چربی در شیر، خالصی قند موجود در شیر و یا هورمون هایی که در شیر ترشح می شوند را از جمله عللی می دانند که می توانند سبب ایجاد آکنه در افراد شود و به ویژه در قرارهای کاری یا مهمانی ها باعث" کاهش اعتماد به نفس" آنها شود.

دانشمندان و متخصصان پوست و مو برای رفع این مشکل در ایجاد آکنه های پوستی به دختران نوجوان توصیه می کنند به جز یک لیوان شیر در طول روز در باقی ساعات برای رفع نیاز بدن به لبنیات از سایر فرآورده های مشتق شده از شیر مانند ماست، بستنی، پنیر، کره، خامه و نظایر این مواد غذایی استفاده کنند زیرا" مولکولهای چربی" شیر در این حالت شکسته می شود و در نتیجه مشکلاتی مانند آکنه های پوستی کمتر به وجود می آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات