پژوهشگران در فصل سرما به بیماران دیابتی توصیه می کنند که به دلیل تغییرات شرایط آب و هوایی در کنترل وضعیت پاهای خود دقت فراوان نمایند.

به گزارش افکارنیوز ، در فصول سرد سال برخی افراد به دلیل بیماری های خاص بیشتر تحت تاثیر آب و هوا در وضعیت بحرانی سلامتی قرار می گیرند و لذا این افراد باید توجه و مراقبت بیشتری در خصوص سلامت خود در فصل سرما انجام دهند.

گفتنی است، افراد مبتلا به بیماری های مزمنی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت و فشارخون در شرایط آب و هوایی سرد در معرض خطر بروز حملات بیماری و عود آن به نسبت سایر افراد قرار دارند.

بررسی ها نشان می دهند، علت امر سرمای هوا و تاثیر آن بر روی عروق بدن است که سبب نازک شدن آنها و در نتیجه بالا رفتن" فشارخون" و سخت شدن حرکت خون در رگها می شود.

در فصل سرما معمولا موارد ابتلا به سکته مغزی، حملات قلبی و یا افزایش ناگهانی و خطرناک فشارخون بیشتر از فصول گرم سال دیده می شود.

پژوهشگران به افراد مبتلا به این بیماری های مزمن توصیه می کنند که به طور دائمی تحت نظارت و کنترل پزشک متخصص قرار داشته باشند و همینطور رژیم غذایی مخصوص برای تنظیم سوخت و ساز بدن در فصل سرما را رعایت نمایند.

به طور مثال افراد مبتلا به دیابت باید به طور دائم انگشتان پای خود را کنترل نمایند زیرا ممکن است به خاطر پوشیدن جوراب ضخیم و یا کفش های تنگ به مدت طولانی متوجه خطر زخم پای دیابتی نشوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات