پزشکان به تازگی به نتایج جالب و حیرت انگیزی در خصوص تاثیر تغییرات آب و هوایی بر" سلامت دندان ها" دست یافته اند و به همین دلیل به افراد توصیه می کنند که در شرایط آب و هوایی ناپایدار مراقب دندان های خود باشند.

به گزارش افکارنیوز ، دندانپزشکان در یک مطالعه موردی دریافته اند که میزان مراجعه افراد به دندانپزشکی در فصول سرد سال بیشتر از فصول گرم است.

گفتنی است، اغلب افراد که دارای دندانهای حساس هستند به دلیل" تغییرات دمای هوا" دچار درد دندان و یا حتی درد فک و آرواره می شوند.

بررسی ها نشان می دهند، پزشکان توصیه می کنند افرادی که دچار دردهای استخوانی در ناحیه فک می شوند از نوشیدن مایعات سرد در فصول سرد سال خودداری کرده از شال گردن برای پوشاندن صورت خود به هنگام پیاده روی در هوای سرد استفاده کنند.

دانشمندان دریافته اند تغییرات جوی و نیز نوسانات فشار هوا می تواند در عده ای از افراد سبب فشار وارد آمدن بر" اعصاب دهان و دندان" و در نتیجه به وجود آمدن درد در آن مناطق شود.

علاوه بر این پزشکان توصیه می کنند، این افراد برای معاینه مشکلات احتمالی مانند" پوسیدگی" و یا سایر بیماری های دندان در صورت داشتن چنین دردهایی به دندانپزشک مراجعه نمایند.

گفتنی است، این نوع دردهای عصبی در ناحیه فک و دندان در زنان شایع تر از مردان است و حتی می تواند دارای عوارض بیشتری مانند گوش درد، سردرد و یا درد در هنگام جویدن مواد غذایی نیز شود، وقتی افراد با این نوع دندان درد مواجه می شوند اغلب به دندانپزشکی مراجعه می کنند و به دلیل اینکه علت فیزیکی خاصی ندارد، دندانپزشکان در بیان توضیح علت به بیمار با مشکل مواجه شده، احساس خستگی کاری بیشتری می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات